15:39 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1830)

  Kaip pažymėjo premjerė Ingrida Šimonytė, gyventojų testavimas yra vienintelė efektyvi priemonė, leidžianti suvaldyti viruso plitimą

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Seimas antradienį skubos tvarka pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, numatančioms, kad kilus įtarimams dėl COVID-19 ligos arba įmonėje užfiksavus koronaviruso protrūkį, darbuotojai turėtų privalomai testuotis arba dirbti nuotoliniu būdu.

  Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, aktyvus gyventojų testavimas yra vienintelė efektyvi priemonė, leidžianti suvaldyti viruso plitimą.

  "Daug čia buvo labai keistų spekuliacijų, kad kažkas prievarta kažką ketina testuoti, bet reikia suprasti vieną labai paprastą dalyką — jokiomis kitokiomis priemonėmis kaip tik aktyviu testavimu epidemijos kontrolės užtikrinti nepavyks", — Seimo posėdyje kalbėjo Šimonytė.

  Svarstant šio įstatymo pataisas, premjerė akcentavo, kad šiuo metu situacija Lietuvoje išlieka sudėtinga dėl naujų koronaviruso atmainų plitimo, todėl testavimo apimčių didinimas yra būtina priemonė Vyriausybei kovojant su pandemija.

  "Rytų Lietuvoje agresyviai plinta britiškoji atmaina, kuri yra žymiai sparčiau plintanti ir kai kam ji gali reikšti žymiai sunkesnę ligos baigtį. Šį rytą gavau informaciją, kad Lietuvoje jau nustatyti du Pietų Afrikos mutacijos atvejai ir jų gali būti dar daugiau", — teigė Šimonytė.

  Seimas šioms pataisoms pritarė 75 parlamentarams balsavus už, 14 balsavo prieš, 28 susilaikė.

  Priėmus įstatymo pataisas, Vyriausybei suteikiama teisė papildomai nustatyti darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąrašą.

  Įstatymo pataisa numato, kad testuotis dėl COVID-19 būtų privaloma tais atvejais, kai darbuotojas užsikrėtė arba galimai užsikrėtė COVID-19 infekcija, tuomet, kai įmonėje užfiksuotas COVID-19 protrūkis arba kai įmonei būtų nustatytas privalomas periodinis profilaktinis testavimas. Numatoma, kad darbuotojus, kurie privalo pasitikrinti sveikatą, turėtų nustatyti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kuris apie privalomą tyrimą turėtų informuoti tiek darbuotoją, tiek ir darbdavį.

  Taip pat numatoma, kad atsisakiusiam testuotis darbuotojui būtų suteikiama galimybė dirbti nuotoliniu būdu arba jis būtų perkeliamas į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, kurį leidžiama dirbti pagal sveikatos būklę. Visgi, jei toks darbo pobūdis būtų neįmanomas, darbuotojas būtų nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio iki tos dienos, kol jis pasitikrins.

  Įstatymo pataisos įsigalios nuo kovo 26 dienos.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1830)

  Dar šia tema

  Pasiuntė opoziciją, pasiųs ir rinkėjus. Seimas ruošia daug staigmenų Lietuvai 
  Vakcinacija ir chaotiškas Seimas. Butaforinis gyvenimas Lietuvoje tęsiasi be antraktų
  Seimas po svarstymo pritarė pavasario sesijos darbų programos projektui
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos