09:55 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Generalinės prokuratūros, šiuo metu Galminui pareikšti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo artimam šeimos nariui, ikiteisminis tyrimas tebevyksta

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Iš pareigų atleistas Saulius Galminas, ėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro pareigas, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Полицейские в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Šis sprendimas priimtas gavus Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

  Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas 2021 metų sausio 25 dieną, po pranešimo apie tai, kad Galmino sutuoktinė kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl patirto sveikatos sutrikdymo nurodydama, kad prieš ją smurtavo Galminas. Dėl šio įvyko Generalinė prokuratūra nedelsiant pradėjo ikiteisminį tyrimą, prokuroras buvo nušalintas nuo pareigų.

  Tarnybinio patikrinimo metu surinktoje medžiagoje bei išvadoje konstatuojama, kad būdamas pareigūnu — Klaipėdos apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroru — ir turėdamas konstitucinę pareigą ginti visuomenę nuo teisės pažeidimų, Galminas nesilaikė prokurorui taikomų aukštų elgesio, etikos ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimų — 2021 metų sausio 22 dieną, būdamas neblaivus, kaip įtariama, smurtavo prieš sutuoktinę.

  Anot prokuratūros, toks elgesys vertintinas kaip šiurkštus tarnybinis pažeidimas ir prokuroro priesaikos sulaužymas, nes neteisėtais tyčiniais veiksmais, panaudojant fizinį smurtą, pasikėsinta į vieną labiausiai saugomų vertybių — žmogaus sveikatą. Tai akivaizdžiai nesuderinama su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais.

  Tarnybinio patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad prieš pat šį įvykį Galminas su sutuoktine svečiavosi kitos šeimos namuose, tuo pažeisdamas Lietuvoje dėl pandemijos įvesto karantino reikalavimus. Nors šis pažeidimas nesukėlė žymių neigiamų padarinių, tačiau formuoja neigiamą nuomonę apie Galminą kaip asmenį, nepakankamai kontroliuojantį savo elgesį, linkusį pažeisti visuomenėje nustatytas elgesio taisykles ir teisės aktų reikalavimus. Taip pat konstatuota, kad abu pažeidimai padaryti aktyviais tyčiniais veiksmais.

  Ikiteisminiame tyrime Galminui šiuo metu yra pareikšti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo artimam šeimos nariui, ikiteisminis tyrimas šiuo metu tebevyksta.  

  Tegai:
  smurtas šeimoje, Lietuva, Generalinė prokuratūra

  Svarbiausios temos