10:34 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Programinę įrangą buvo bandoma eksportuoti į JAE, nors deklaracijoje kaip galutinis gavėjas buvo nurodytas Uzbekistanas

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Antradienį muitinės pareigūnai sulaikė programinę įrangą, kurią, kaip įtariama, pažeidžiant masinio naikinimo ginklų ar jų komponentų neplatinimo tarptautinius įsipareigojimus, buvo bandoma eksportuoti į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) nepateikus reikiamų dokumentų, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Prekes siuntusi Airijos įmonė, atlikdama eksporto procedūras šalyje, nepateikė muitinei atitinkamos formos eksporto licencijos. Muitinei pareikalavus šio dokumento, jis buvo pateiktas pavėluotai, o licencijoje nurodyta informacija pareigūnams sukėlė dar daugiau įtarimų.

  Programinę įrangą buvo bandoma eksportuoti į JAE, nors deklaracijoje kaip galutinis gavėjas buvo nurodytas Uzbekistanas.

  Riziką, kad prekės per JAE gali būti nukreiptos į kitą šalį, patvirtino ir tai, kad jų tarpinis gavėjas Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra laisvoji ekonominė zona (LEZ).

  ES ir Lietuvos muitinei žinoma, kad LEZ teritorijose vyksta prekyba ir galutinis prekės gavėjas gali pasikeisti, taip nukreipiant prekes į tas šalis ar regionus, kurie tarptautinės bendruomenės pripažįstami pavojingais, kuria masinio naikinimo ginklo programas ar palaiko teroristines grupuotes.

  Dėl šio įvykio Lietuvos muitinė pradėjo tarptautinį tyrimą.

  Dar šia tema

  Vyras mėgino iš Lietuvos į Baltarusiją įvežti didelį kiekį atsarginių automobilių dalių
  Automobilių dalys: kontrabandos prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos vaizdo įrašas
  Iš Rusijos į Lietuvą mėginta įvežti du antikinius šalmus
  Tegai:
  Muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos