13:05 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Premjerė nurodė, kad epidemiologinė situacija šiuo metu šalyje ir ypač kai kuriose savivaldybėse tokia, kad kalboms apie laisvinimus nėra pagrindo

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Kalbėti ne tik apie prekybos centrų atidarymą, bet ir kitus laisvinimus kol kas nėra pagrindo, sakė premjerė Ingrida Šimonytė spaudos konferencijos metu.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nors pirmadienį prekybos centrai surengė spaudos konferenciją, kurios metu bandė pademonstruoti, kokių saugumo priemonių laikantis jiems būtų galima atnaujinti veiklą, panašu, kad prekybos centrų parduotuvės durų atverti dar negalės.

  Premjerė nurodė, kad epidemiologinė situacija šiuo metu šalyje ir ypač kai kuriose savivaldybėse tokia, kad kalboms apie laisvinimus nėra pagrindo.

  "Kaip teisingai pastebėjote, epidemiologinė situacija, deja, tokia, kad kalbėti apie kažkokius laisvinimus artimiausiu metu nematome jokio pagrindo. Ir taip labai gerai, kad prekybos įmonių atstovams pavyko suderinti saugų algoritmą, bent jau ekspertų vertinimu, kuris leistų pradėti tokioms įmonėms veikti. Tačiau turint minty, kad dabar mūsų rūpestis yra kitas, kai kuriose vietose aplink Vilnių visų prima, bet taip pat Marijampolėje epidemiologinė padėtis blogėja gana sparčiai, todėl svarstyti papildomų laisvinimų artimiausiomis savaitėmis mes neturėsime galimybių", — sakė Šimonytė.

  Anot jos, apie tai diskutuoti būtų galima nebent po Velykų ir tik tuo atveju, jeigu situacija gerėtų.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galioja iki kovo 31 dienos imtinai. Tačiau valdžios institucijos neatmeta jo pratęsimo tikimybės, jei epidemiologinė padėtis nepagerės.

  Anksčiau respublikoje buvo nustatyti du "Pietų Afrikos" padermės atvejai. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad tai gali sukelti nesklandumų vakcinacijos procesui.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  "Kada gyvensime normaliai?": mitingas prieš karantino apribojimus
  "Tylus įsiūtis". Prie ko Europoje įprato karantino metu
  "Kovosime ir tikrai laimėsime". Vilniuje vyko protesto akcija prieš karantino apribojimus
  Tegai:
  karantinas

  Svarbiausios temos