13:16 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Protestuotojai reikalavo panaikinti karantiną, nutraukti vakcinaciją, atverti sienas ir kritikavo valdančiųjų sprendimus

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje trečiadienį vyko protesto akcija prieš dabartinę valdžią.

  Protestas vyko prie Seimo pastato. Iš pradžių žmonės susirinko protestuoti prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus Ado Jakubausko atleidimo, tačiau jie taip pat išreiškė nepasitenkinimą kitais politiniais vadovybės sprendimais, tarp kurių ir sprendimas dėl privalomo COVID-19 tyrimo.

  Митинг перед зданием Сейма Литвы в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Protesto akcija prie Seimo rūmų

  Akcijoje dalyvavo ir žymūs Lietuvos politikai: partijos "Tvarka ir teisingumas" deputatas Petras Gražulis, centristas Naglis Puteikis ir "valstietis" Dainius Kepenis.

  Savo kalbos metu Puteikis sukritikavo valdančiąsias partijas.

  "Lietuvą valdo politinės partijos, kurios ruošiasi pratęsti tai, kas vyksta Amerikoje, t. y. griauti paminklus, perrašyti istoriją, ištrinti didvyrius ir įvaryti mums kompleksą, kad jeigu Lietuvą okupavo svetimos kariuomenės, mes ne tik kad neturime teisės gintis, mes privalome prieš juos atsiklaupti", — sakė jis.

  Savo ruožtu Gražulis teigė, kad globalizmas "puola tautą, tikėjimą ir šeimą". Jis taip pat sukritikavo Laisvės partiją, kuri pateko į valdančiąją daugumą.

  Митинг перед зданием Сейма Литвы в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Protesto akcija prie Seimo rūmų

  "Ką mes išrinkom, ką išrinko mūsų vaikai? Kokius mes vaikus išauklėjom? Per 50 sovietinės okupacijos metų mes tiek nesukomunistėjom, kiek per 30 Nepriklausomybės metų suhomoseksualėjom. Kas atsitiko? Kur mūsų vaikai? Ne svetimi išrinko šitą NeLaisvės partiją kartu su suliberalėjusiais krikščioniais demokratais, kurie paminė visas vertybes, kurias tik galima paminti", — pareiškė jis. 

  Protestuotojai taip pat reikalavo panaikinti karantiną, nutraukti vakcinaciją ir atverti sienas.

  Anksčiau Seimas pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, numatančioms, kad kilus įtarimams dėl COVID-19 ligos arba įmonėje užfiksavus koronaviruso protrūkį, darbuotojai turėtų privalomai testuotis arba dirbti nuotoliniu būdu.

  Įstatymo pataisos įsigalios nuo kovo 26 dienos.

  Dar šia tema

  Vakcinacija ir chaotiškas Seimas. Butaforinis gyvenimas Lietuvoje tęsiasi be antraktų
  Seimas pritarė privalomam darbuotojų testavimui
  Seimas pritarė pavasario sesijos programai
  Tegai:
  karantinas, Vilnius, Seimas, mitingas

  Svarbiausios temos