11:02 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (399)

  Dėl eilių pasienio punktuose labiausiai kenčia vairuotojai, nes jie negali nei sugrįžti namo, nei normaliai pavalgyti — jie priversti laukti

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Dėl Muitinės departamento sugedusių serverių ir neveikiančių IT sistemų krovinių vežėjai jau antra para yra įstrigę Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, skelbia Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava". 

  Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje stovi beveik 2 000 transporto priemonių su gabenamais kroviniais, kurie negali pajudėti nei pirmyn, nei atgal, o eilė tik ilgėja.

  "Linavos" prezidento Romo Austinsko teigimu, jau antra para per Lietuvos ir Baltarusijos pasienį negali pravažiuoti nei Lietuvos, nei užsienio šalių vežėjai. Į šias sistemas tarpininkai turi sukelti informaciją apie išvykstančias ir atvykstančias transporto priemones su kroviniais arba be jų, bet to negali padaryti, nes jos neveikia. Kroviniuose yra ir greitai gendantys produktai, pavyzdžiui, maisto prekės ir kiti kroviniai. Tuščių vilkikų taip pat nepraleidžia.

  "Dėl eilių pasienio punktuose labiausiai kenčia vairuotojai, kurie gabena krovinius, nes jie negali nei sugrįžti namo, nei pavalgyti, nei gamtinių reikalų atlikti kaip normalūs žmonės, nes priversti laukti", — pažymi asociacijos atstovai.

  "Linava" jau antra para kalbasi su Muitinės departamentu ir atsakingais pareigūnais, bet kol kas pataisyti serverių nepavyksta.

  Asociacijos "Linava" prezidiumo narys, ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas Oleg Tarasov tvirtina, jog situacija tokia, kad atvykus į muitinę negalima dokumentų įforminti normaliu režimu.

  "Galime teikti tik popierines deklaracijas. Viskas vyksta 20 kartų lėčiau ir dėl to susidaro didelės eilės. Dėl to vežėjai patiria nuostolius. Viena para prastovos vilkikui kainuoja 300 eurų", — sako Tarasov.

  Jo teigimu, trukdžių būna dažnai — pasitaiko, kad muitinės sistema nefunkcionuoja kelias valandas, bet ne tokį ilgą laiką: "Būna gali vykti importas ar eksportas, bet ne tranzitas. Pasitaiko ir atvirkščiai. Trukdžių būna naktį. Bet kad tiek laiko būtų suparalyžiuota sistema — nepamename." Pašnekovas pastebi, kad kitose šalyse tokių problemų kur kas mažiau arba išvis nėra.

  Jau antra para neveikia Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (MDAS), Nacionalinė tranzito kontrolės sistema (NTKS), Duomenų apie Lietuvos Respublikos prekybos srautus su Europos Sąjungos (ES) šalimis narėmis surinkimo ir apdorojimo sistema (IDAIS).

  Lietuvos muitinė informuoja, kad informacinės sistemos sutrikimus buvo planuojama pašalinti iki kovo 24 dienos 17 val. Siekdami užtikrinti muitinės veiklos tęstinumą verslo atstovai šiuo metu gali teikti popierines deklaracijas.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (399)

  Dar šia tema

  Baltarusijos pasienyje su Lietuva esančiame kontrolės punkte keisis patikrinimo tvarka
  Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė eilės dėl sutrikimų
  Medininkuose dėl rekonstrukcijos darbų gali apmažėti punkto pralaidumas
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos