15:08 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dainininko atstovas reikalauja atšaukti Migracijos departamento sprendimą. Teismo posėdžio data dar nėra nustatyta

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė svarstyti rusų dainininko Filipo Kirkorovo skundą. Apie tai pranešė teismo spaudos tarnyba.

  Skunde dainininko atstovas reikalauja atšaukti Migracijos departamento sprendimą, kuriuo atlikėjui buvo uždrausta penkeriems metams atvykti į Lietuvą.

  Teismo posėdžio data dar nėra nustatyta.

  Anksčiau Migracijos departamentas savo sprendimą pagrindė tuo, kad dainininkas pakartotinai lankydamasis Kryme "sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą".

  Dainininko gynyba jau pateikė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui, tačiau jis buvo atmestas. Pranešta, kad prašymas yra "nemotyvuotas", o "atsakymo į Migracijos departamento sprendimą pateikimo terminas dar nėra pasibaigęs". Kirkorovo atstovas advokatas Aleksandras Dobrovinskis sakė, kad dainininkui nebuvo įteikta sprendimo uždrausti įvažiuoti į Lietuvą kopija, tačiau dieną prieš tai tapo žinoma, kad gynyba gavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sprendimą, kurį galima ginčyti teisme. 

  Pats dainininkas teigė, kad valdžios sprendimas Lietuvai kainuos "labai brangiai".

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad Maskva apgailestauja, jog Lietuvos politikai kultūrą ir kultūrinius ryšius naudoja antirusiškai propagandai. Anot jos, priežastys, kodėl Vilnius Kirkorovą įtraukia į "juodąjį sąrašą", yra akivaizdžiai kvailos.

  Tegai:
  Filipas Kirkorovas, teismas

  Svarbiausios temos