14:20 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad pareigūnai atliko daugiau kaip 20 kratų įtariamųjų gyvenamose ir darbo vietose, automobiliuose, kitose su tyrimu susijusiose vietose visoje Lietuvoje

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Klaipėdoje naudotų automobilių importu į respubliką ir jų prekyba užsiimanti bendrininkų grupė įtariama nuslepiant daugiau nei 3 mln. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir kitų mokesčių sumokėjimo valstybei, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

  Policijos pareigūnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pranešama, kad tyrimo metu nustatyta, jog Klaipėdoje registruotos, muitinės tarpininko veikla užsiimančios įmonės direktorius, įtariama, ir nusikalstamos schemos organizatorius, su ne mažiau kaip penkių bendrininkų grupe galimai sukūrė mokesčių slėpimo schemą, pagal kurią į Lietuvą iš JAV, Kanados ir Islandijos gabeno automobilius ir imitavo automobilių importo, pirkimo–pardavimo sandorius.

  Tuo pačiu manoma, kad, veikiant pagal tokią schemą, į valstybės biudžetą galimai nesumokėta PVM, pelno ir dalis muito mokesčių. Skaičiuojama, kad bendra nesumokėtų mokesčių suma gali viršyti 3 mln. eurų.

  "Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad pasinaudojant 7 fiktyviomis, veiklos nevykdančiomis įmonėmis nuo 2019 metų į Lietuvą buvo atgabenta apie 1,7 tūkst. automobilių, kurių bendra pardavimo vertė gali siekti per 15 mln. eurų. Įtariama, kad bendrininkai veikė pagal pareigūnams žinomą schemą — viena fiktyvi įmonė automobilių importui būdavo naudojama kelis mėnesius, vėliau ją pakeičiant kita — kontroliuojama, taip pat fiktyvia įmone", — rašoma FNTT pranešime.

  Iš jūrų uosto teritorijos transporto priemones pasiimdavo galimai tikrieji jų savininkai — perpardavinėtojai.

  Pažymima, kad pareigūnai atliko daugiau kaip 20 kratų įtariamųjų gyvenamose ir darbo vietose, automobiliuose, kitose su tyrimu susijusiose vietose visoje Lietuvoje. Kratų metu rasti duomenys ir daiktai, patvirtinantys asmenų vykdomą nusikalstamą veiklą.

  Tuo pačiu teigiama, jog dviem asmenims pareikšti įtarimai dėl stambaus masto sukčiavimo, dokumentų klastojimo. Muitinės tarpininko veikla užsiimančios uostamiesčio įmonės direktoriui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė — suėmimas. Dar 12 asmenų apklausti kaip specialieji liudytojai.

  Tegai:
  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), mokesčiai, pridėtinės vertės mokestis (PVM), Klaipėda

  Svarbiausios temos