22:24 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (34)

  Pristatydamas situaciją Seime ministras pabrėžė, kad galutinį sprendimą dėl to turėtų priimti teismas

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija prašė Europos Komisijos įvertinti, ar sankcijos Baltarusijos sanatorijai "Belorus" pritaikytos teisingai, ir pagal gautą informaciją neturi pagrindo abejoti šių priemonių taikymu, ketvirtadienį pranešė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Pristatydamas situaciją Seime ministras pabrėžė, kad galutinį sprendimą dėl to turėtų priimti teismas.

  "Mes kreipėmės į Europos Komisiją neformaliosios nuomonės prašydami, ar jos yra teisingai įgyvendintos, ir pagal galiojančius teisės aktus ir tą informaciją, kuri ir mums yra pateikiama, tai sankcijos yra pritaikomos teisingai, bet galutinį žodį visada tokiose situacijose pasako teismas", — sakė  Landsbergis.

  Jo teigimu, Užsienio reikalų ministerija sanatorijos prašymu yra leidusi atlaisvinti dalį įšaldytų lėšų, kad būtų galima išmokėti atlyginimus darbuotojams, šiuo metu "sprendimo laukia prašymas leisti išmokėti darbuotojų darbo užmokestį už vasario mėnesį".

  "Pagal visas mums įstatymo suteiktas galimybes dėsime pastangas, kad žmonės gautų pinigus, tą darėme iki šiol, tą darysime ir ateityje", — pridūrė ministras.

  Padėtis su "Belorus" sanatorija

  Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, tad darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Lietuvos Seimas nusprendė, kad šalies įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tačiau iš darbo išeinantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukusi valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalių situacijų laikotarpiu "Belorus" sanatorijai.

  Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

  Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško apie tai, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomendavo sanatorijos darbuotojams ieškoti kito darbo, nes ES neatšauks sankcijų Minskui ir, atitinkamai, įstaigos banko sąskaitos liks užblokuotos. Be to, URM paaiškino, kad Lietuva nepriėmė sprendimo dėl sankcijų taikymo sanatorijai, apribojimai buvo įvesti ES Tarybos sprendimu. URM pažymi, kad sanatorija tapo antrinių sankcijų taikymo objektu dėl sąsajos su Lukašenkos administracijos pareigūnu Viktoru Šeimanu. Jis į sankcionuojamųjų asmenų sąrašą įtrauktas ne Lietuvos iniciatyva.

  Temos:
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (34)

  Dar šia tema

  Lietuvoje teigiama, kad "Belorus" sanatorijos įkūrėjui sankcijos netaikomos
  "Belorus", ambasadorių paskyrimas ir sankcijos: Nausėda pakalbėjo su URM vadovu
  Skirtingai nei Lukašenka, Lietuvos vadovas negirdi piliečių, pareiškė "Belorus"
  Tegai:
  Sanatorija "Belorus", Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos