07:04 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Įvertinus Seimo nario Raskevičiaus pateiktą informaciją dėl Facebook paskelbtų žinučių bei komentarų, kuriais asmenys galbūt viešai skatino neapykantą, kurstė smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos pradėti ikiteisminiai tyrimai

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl galimo kurstymo prieš homoseksualius asmenis bei galimo grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, rašoma Prokuratūros pranešime.

  Ikiteisminiai tyrimai pradėti įvertinus Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus pareiškimuose pateiktą informaciją dėl Facebook paskelbtų žinučių bei komentarų, kuriais asmenys galbūt viešai skatino neapykantą, kurstė smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos.

  Ikiteisminis tyrimas dėl galimo kurstymo prieš homoseksualius asmenis bei grasinimo nužudyti pradėtas ir įvertinus Seimo nario Raskevičiaus pareiškime pateiktus duomenis dėl š. m. kovo 20 d. Vilniuje vykusiame mitinge iškelto plakato.

  "Užrašu plakate viešai ir tiesiogiai buvo galimai grasinama fiziškai susidoroti su Seimo nariu dėl jo seksualinės orientacijos, nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą", — sakoma pranešime. 

  Ikiteisminiai tyrimai pradėti siekiant nustatyti nusikalstamų veikų požymius ir galimai jas įvykdžiusius asmenis.  

  Vasario 23 dieną akciją prieš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką organizavę piliečiai Seimo vadovei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė, jų teigimu, per 300 tūkst. žmonių parašų, kad Raskevičius būtų atleistas, nes atstovauja tik vienos visuomenės grupės interesams.

  Tegai:
  prokuratūra, Tomas Vytautas Raskevičius

  Svarbiausios temos