11:27 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Taip pat pritarta, kad nuo šeštadienio iki balandžio 6-osios būtų grąžintas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Vyriausybė penktadienį surengtame neeiliniame posėdyje pritarė siūlymui pratęsti karantiną iki balandžio 30 dienos. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Ministrų kabinetas taip pritarė, kad iki balandžio 6 d., 24:00 val., būtų ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų. Judėjimas būtų leidžiamas didžiųjų miestų ir jų žiedinėse savivaldybėse. 

  Posėdyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė naujausią statistiką, rodančią sergamumo COVID-19 tempų šalyje augimą.

  "Duomenys rodo, kad naujų atvejų skaičius per 14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų pastarosiomis dienomis buvo beveik 280, teigiamų tyrimų dalis per 7 dienas buvo virš 7 proc. Vidutinis atvejų skaičius per 7 dienas siekia 611. Apskritai, paskutines dvi savaites ir susirgimų skaičius ir teigiamų testų dalis, deja, pradėjo didėti", — kalbėjo Dulkys.

  Jis taip pat pažymėjo, kad ligoninėse guli beveik 800 "covidinių" pacientų, kurių daugiau nei 650 reikalingas gydymas deguonies terapija, dar beveik 100 žmonių gydomi reanimacijoje. 

  Ministras taip pat paminėjo ir "britiškąją" viruso padermę, kuri aktyviai plinta tarp gyventojų. Pasak jo, Lietuvoje patvirtintos viruso mutacijos, kurios nustatytos atlikus sekoskaitos tyrimus, gali turėti įtakos situacijos pokyčiams per artimiausias 2–3 savaites. Iš viso Lietuvoje nustatyti jau 225 "britiškosios" mutacijos atvejai.

  Dulkys taip pat priminė, kad patvirtinti pirmieji Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos atvejai, be to, aiškinamasi dėl kitų atvejų.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 211 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių.

  Antras visuotinis karantinas šalyje tęsiasi nuo 2020 m. lapkričio 7 dienos.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  Pernai dvigubai daugėjo darbo ieškančiųjų iš apgyvendinimo ir maitinimo sektoriaus
  Dirbantieji savarankiškai nuo pirmadienio galės kreiptis dėl papildomos paramos
  Lietuvos verslas pasipiktino nesąžiningu subsidijų paskirstymu per karantiną
  Tegai:
  Lietuva, karantinas

  Svarbiausios temos