19:24 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Visi atvykstantieji į Lietuvą turi turėti neigiamą COVID-19 testą, izoliuotis ir atlikti pakartotinį testą

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Situacija dėl atvykstančių į Lietuvą žmonių yra valdoma, todėl papildomi ribojimai nėra svarstomi, žurnalistams penktadienio rytą sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

  "Tikrai žmonės atvykstantys, bent jau mūsų žiniomis, užsiregistruoja, tinkamai užsipildo, turi QR kodus. Vertiname šitą situaciją kaip valdomą pagal tuos skaičius žmonių, kurie keliauja per sieną įvairiomis transporto priemonėmis", — sako premjerė.

  Šimonytė priminė, kad visi atvykstantieji turi turėti neigiamą COVID-19 testą, izoliuotis ir vėliau atlikti pakartotinį testą.

  Koronaviruso testavimas
  © Sputnik / Алексей Сухоруков

  Anksčiau SAM pranešė, kad antrą savaitę iš eilės Lietuvoje auga sergamumas koronaviruso (COVID-19) infekcija, o anksčiau bangavęs pandemijos pagreitis jau kurį laiką yra pakilęs. Pasak epidemiologų, didžiausią poveikį augančiam sergamumui daro šiuo metu visoje Lietuvoje plintančios pavojingos koronaviruso atmainos. Iš viso Lietuvoje nustatyti jau 225 "britiškosios" mutacijos atvejai. Šiuo metu "britiškoji" atmaina dominuoja Vilniaus regione, patvirtinti ir pirmieji Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos atvejai.

  Kaip pažymi epidemiologai, vienas iš rizikos veiksnių tebėra kelionės į užsienį — būtent iš kitų šalių į Lietuvą pateko pavojingos koronaviruso atmainos.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 212 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių.

  Vyriausybė iki balandžio 6 dienos atnaujino judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, siekdama taip apriboti pavojingesnių britiškosios ir Pietų Afrikos koronaviruso atmainų plitimą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje ir toliau auga sergamumas COVID-19
  Lietuvos užsienio reikalų ministras pasiskiepijo nuo COVID-19
  Vilniaus regione dominuoja "britiškoji" koronaviruso atmaina
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos