09:01 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusija išsiuntė Lietuvos užsienio reikalų ministerijai notą dėl galimybės įforminti tuščius sunkvežimius Vidžių (Tverečiaus) patikrinimo punkte, siekiant sumažinti apkrovą kituose punktuose

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Dėl įforminimo darbų sutrikimo Lietuvos muitinės bazėse ir Medininkų kontrolės punkto prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos rekonstrukcijos sunkvežimių eilės toliau auga. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

  Jei trečiadienį visuose pasienio punktuose leidimo įvažiuoti į Lietuvą laukė daugiau nei 1 500 sunkvežimių, tai, Baltarusijos pasienio tarnybos duomenimis, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį jų skaičius išaugo apie 70 procentų.

  Penktadienį, 11:00 valandą Lietuvos laiku, leidimo atvykti į Lietuvą laukia daugiau nei 1 960 vilkikų.

  Dauguma jų stovi Kamennyj Log (Medininkų) patikros punkte, kur stovi daugiau nei 700 sunkvežimių. Kotlovkoje (Lavoriškėse) laukia daugiau nei 500 sunkvežimių, Beniakonyse (Šalčininkuose) — daugiau nei 480 sunkvežimių, Privalkoje (Raigarde) — daugiau kaip 280.

  "Baltarusijos pasieniečiai sustiprino pasienio pareigūnų pamainas, kad pagreitintų kontrolės procedūras. Pažymėtina, kad Baltarusijos kontrolės punktai įforminimą tradiciškai vykdo nesulėtindami greičio ir be sutrikimų, tačiau šiuo metu jie užpildyti transporto priemonėmis — vairuotojai jau įformintais sunkvežimiais laukia maždaug aštuonias valandas, kol bus praleisti į gretimos šalies kontrolės punktus", — rašoma pranešime.

  Baltarusijos valstybinio muitinės komiteto duomenimis, Lietuvos URM buvo išsiųsta nota dėl galimybės įforminti tuščius sunkvežimius Vidžių (Tverečiaus) patikrinimo punkte, siekiant sumažinti apkrovą kituose punktuose.

  Apie sunkumus pasienyje pranešama nuo trečiadienio. Anksčiau Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija ("Linava") pranešė, kad dėl serverio gedimų dokumentų įforminimas vyksta 20 kartų lėčiau, todėl vežėjai patiria nuostolių.

  Dar šia tema

  Lietuvos vežėjai pranešė apie kritinį vairuotojų trūkumą
  Abipus sienos tarp Lietuvos ir Baltarusijos susidarė apie 2300 sunkvežimių eilė
  Lietuva ir Baltarusija nori paspartinti krovinių gabenimą geležinkeliu
  Tegai:
  sunkvežimis, pasienio kontrolės punktas, pasienis, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos