12:03 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vežėjus piktina tai, kad yra maitinami pažadais, o šįryt pranešta, jog IT atkūrimo darbų baigtis perkeliama į pirmadienį, nors vežėjai toliau skaičiuoja nuostolius

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava" viešai kreipiasi į finansų ministrę Gintarę Skaistę ir ragina kuo skubiau atkurti jau ketvirta para neveikiančias Muitinės departamento IT sistemas, rašoma asociacijos pranešime.

  Vežėjus piktina tai, kad yra maitinami pažadais, o šįryt pranešta, jog IT atkūrimo darbų baigtis perkeliama į pirmadienį, nors vežėjai toliau skaičiuoja nuostolius. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje įstrigusių vilkikų eilė vis ilgėja — čia jau driekiasi 2400 transporto priemonių.

  Ypač kritinė situacija formuojasi Baltarusijos pusėje — per naktį eilėje laukiančių vilkikų čia išaugo iki 2 100. Situacija Lietuvos pusėje panaši kaip vakar — vidinėse muitinėse čia įstrigę apie 300 vilkikų.

  Be to, eilė iš Baltarusijos pusės gali dar labiau ilgėti, nes tradiciškai šiuo metų laikotarpiu ši šalis taiko svorio ribojimus jų keliais važiuojančioms sunkiasvorėms transporto priemonėms, o dalis kelių dėl pavasario atlydžių yra uždaryti.

  Asociacijos "Linava" prezidento Romo Austinsko teigimu, šįryt atsakingi Muitinės departamento pareigūnai informavo, kad IT sistemų atkūrimo baigtis nusikelia į pirmadienį, kovo 29 d., duomenys perkeliami bus ir savaitgalį, nes ne viskas vyksta taip sparčiai, kaip tikėtasi.

  "Nebenorime klausytis pažadų. Juos girdime jau ketvirta para. Verslas susiduria su didžiuliais sunkumais dėl kelių sugedusių serverių, o Finansų ministerija net nebando spręsti šios kritinės problemos. Tad raginame viešai ministrę Gintarę Skaistę kuo skubiau spręsti šią problemą. Juk negali vilkikai stovėti pasienyje savaitę. Ar tai reiškia, kad verslas reikalingas tik mokesčiams mokėti? Problemas reikia spręsti patiems?" — piktinasi Austinskas.

  Anot jo, tai — precedento neturintis atvejis. Dar nėra buvę, kad tiek ilgai nepavyktų pataisyti IT sistemų. Šiandieninė situacija primena keliolikos metų senumo laikus, kai visi dokumentai buvo tvarkomi rankiniu būdu.

  Primenama, kad jau ketvirta para neveikia Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (MDAS), Nacionalinė tranzito kontrolės sistema (NTKS), Duomenų apie Lietuvos Respublikos prekybos srautus su Europos Sąjungos šalimis narėmis surinkimo ir apdorojimo sistema (IDAIS).

  Tegai:
  Linava, eilės pasienyje

  Svarbiausios temos