23:22 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)

  Vyriausybė tikėjosi, kad dauguma vyresnių žmonių bus paskiepyti kovo mėnesį, tačiau to pasiekti nepavyko

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Vyriausybės atstovai pripažįsta, kad jiems nepavyko pasiekti prieš mėnesį iškelto tikslo per kovą paskiepyti didžiąją dalį 70 metų ir vyresnių žmonių.

  Vasario pabaigoje premjerė Ingrida Šimonytė buvo išsakiusi lūkestį, kad kovo mėnesį bent pirmu skiepu bus paskiepyta didžioji dalis žmonių, vyresnių nei 70 metų. Tačiau penktadienio rytą Ministrų kabineto posėdyje premjerė pareiškė, kad "laiko nusipirkti" nepavyko.

  "Laiko nusipirkti mums ne visai pavyko to, kurio ketinome nusipirkti, kad spėtume suvakcinuoti rizikos amžiaus grupę, ir tam turbūt pritrūko kelių gerų savaičių", — pripažino premjerė.

  Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad tikslas buvo kovo mėnesį paskiepyti bent 70 proc. vyriausiųjų žmonių, tačiau skiepijimo procesui įtakos turėjo "AstraZeneca" vakcinos reputacinė krizė.

  "Mums jo pasiekti nepavyko, labai panašu, kad jau ir nebepavyks. Labai tikėtina, kad viena iš priežasčių buvo, kad šiuo metu labiau dominavo mūsų vakcinavimo centruose "AstraZeneca" vakcina, negalėjimas pasirinkti ir trūkumas kitų vakcinų, ir "AstraZeneca" reputacinės krizės elementas, tačiau tikimės, kad visgi vyresnio amžiaus žmonės ateityje vakcinuosis aktyviau", — per spaudos konferenciją kalbėjo ministras.

  Šiuo metu ES rinkoje yra patvirtintos keturios vakcinos: "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson".  Tačiau skiepijimo kampanija vyksta su sutrikimais. 

  Praėjusią savaitę Lietuvai ir kelioms kitoms ES šalims dėl laikino šalutinio poveikio teko laikinai sustabdyti skiepijimą preparatu "AstraZeneca", tačiau gavus Europos vaistų agentūros (EVA) garantiją, procedūra buvo atnaujinta.

  Anksčiau vyriausioji Lietuvos prezidento patarėja Asta Skaisgirytė pareiškė, kad Lietuva nesvarsto galimybės įsigyti Rusijos vakcinos "Sputnik V", nepaisant to, kad Europos vaistų agentūra ją vertina. Anot jos, jei išliks esamų vakcinų atsargų kiekis, jau patvirtintų EVA vakcinų turėtų pakakti šalies gyventojams skiepyti.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galios iki balandžio 30 dienos. Taip pat pritarta Velykų laikotarpiu — nuo kovo 27 iki balandžio 5 dienos — grąžinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 212 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)

  Dar šia tema

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pasiskiepijo nuo COVID-19
  Veryga papasakojo apie savo savijautą po skiepo "AstraZeneca" vakcina
  Makronas pareiškė apie "naujo tipo pasaulinį karą" dėl vakcinų
  Seime suskaičiavo, kiek deputatų neatvyko pasiskiepijus 
  Tegai:
  AstraZeneca, Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos