01:51 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad šį savaitgalį iš pietvakarių į Lietuvą atplūsta šiltų orų banga, bus vėjuota

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus nedeginti pernykštės žolės, kadangi pučiant stipriam vėjui nuo mažos žiežirbos gali įsiplieksti didžiulis gaisras, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

  PAGD duomenimis, šiemet šalyje atvirosiose teritorijose kilo 157 gaisrai, išdeginę per 660 arų pievų, ražienų, miško paklotės ir kt. Vien kovo mėnesį jau kilo 102 tokie gaisrai, iš jų 36 — Vilniaus apskrityje.

  "Gyventojų įprotis deginti pernykštę žolę daug žalos pridaro ne tik gamtai, bet ir jiems patiems. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta ne tik į miškus, durpynus, bet ir į jų sodybas ar ūkinius pastatus. Norime gyventojus ne tik informuoti apie tokių gaisrų pavojų ir žalą, bet ir priminti jiems atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą", — sakė departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.

  Už nenupjautų ir nesurinktų žolių deginimą Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnyje asmenims numatytos nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims — nuo 120 iki 350 eurų baudos.

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad šį savaitgalį iš pietvakarių į Lietuvą atplūsta šiltų orų banga, bus vėjuota.

  Tegai:
  pernykštės žolės deginimas, gaisras, ugniagesiai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas

  Svarbiausios temos