20:45 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Nuo šiol atsiranda įpareigojimas ekipažų ir įgulų nariams, jei jų planuojamas buvimo Lietuvoje laikas yra ilgesnis nei 72 val., turėti neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Penktadienį paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, papildė Andoros Kunigaikštystė, Aruba, Bulgarija, Kosovas, Prancūzija, Italija, Slovėnija, Šiaurės Makedonija ir Urugvajaus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Tuo tarpu paveiktų šalių sąrašą "paliko" Slovakija.

  Penktadienį atnaujintuose reikalavimuose vežėjams atsiranda įpareigojimas ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, jei jų numatomas buvimo Lietuvos teritorijoje laikas yra ilgesnis nei 72 val. atvykstant turėti dokumentą apie ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant  į Lietuvą atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą.

  Šie reikalavimai netaikomi ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, jei jie grįžta ar atvyksta į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. 

  Penktadienį atnaujintose izoliacijos taisyklėse yra patikslinta izoliacijos išimtis jūrininkams. Nuo šiol izoliuotis turės tik jūrininkai – įgulų nariai, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais.

  Koronaviruso testavimas
  © Sputnik / Алексей Сухоруков

  Kitas svarbus pasikeitimas izoliacijos taisyklėse – nurodytų kategorijų darbuotojai, kurie atvykę iš paveiktų šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, galės izoliuotis viename bute ar name su kartu nekeliavusiais šeimos nariais. Šių darbuotojų šeimos nariams izoliuotis nereikės.

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį,  įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę. Pilną paveiktų šalių sąrašą  galima SAM svetainėje.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galioja iki kovo 31 dienos imtinai. Tačiau Vyriausybė, atsižvelgdama į tai, kad pastarąsias dvi savaites susirgimų skaičius ir teigiamų testų dalis pradėjo didėti, penktadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui pratęsti karantiną iki balandžio 30 dienos. Taip pat Velykų laikotarpiu — nuo kovo 27 iki balandžio 5 — grąžintas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 213 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Vilniaus regione dominuoja "britiškoji" koronaviruso atmaina
  Vyriausybė patvirtino, kam bus privaloma testuotis dėl COVID-19
  Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną
  Premjerė pareiškė, kad situacija dėl atvykstančių žmonių yra valdoma
  Lietuva gavo aštuntą "AstraZeneca" vakcinų siuntą
  Putinas prisiminė buvusio kolegos istoriją, vertindamas sveikatos apsaugą Latvijoje
  Tegai:
  vežėjai, COVID-19

  Svarbiausios temos