20:50 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal svarstomas nuostatas, piliečiui nuo 70 metų būtų išduodama 30 metų galiojanti asmens tapatybės kortelė

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimams, kuriais planuojama ilginti vyresniems asmenims išduodamos asmens tapatybės kortelės galiojimo laiką. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pagal svarstomas naujas Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo nuostatas piliečiui nuo 70 metų būtų išduodama 30 metų galiojanti asmens tapatybės kortelė. Šiuo metu 20 metų galiojanti asmens tapatybės kortelė išduodama tik vyresniems kaip 75 metų amžiaus piliečiams.

  Svarstomos pataisos taip pat leistų supaprastinti asmens tapatybės dokumentų atsiėmimo tvarką.

  Pagal siūlomas naujas nuostatas nuo 2022 m. liepos 1 d. piliečio pageidavimu ir lėšomis jo nauja asmens tapatybės kortelė ar naujas pasas galėtų būti saugiai pristatyti į jo nurodytą vietą. Tačiau asmens dokumentai galės būti siunčiami tik tokiu atveju, jei pilietis galės savo asmens tapatybę patvirtinti pateikdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, taip pat naujuosiuose dokumentuose nebus pasikeitę jo asmens duomenys. 

  Migracijos departamentas ar Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga paskelbtų asmens tapatybės kortelę ar pasą galiojančiais, kai gautų informaciją apie saugiu būdu išsiųstų asmens tapatybės kortelės ar paso įteikimą. Šiuo metu tokia paslauga pasinaudoti gali tik užsienio valstybėse gyvenantys piliečiai.

  Dar šia tema

  Ministrė pirmininkė pasisakė apie galimas imuniteto paso privilegijas
  Lavrovas sukritikavo idėją įvesti COVID-19 pasus ES
  Paaiškėjo, kiek kartų praėjusiais metais bandyta papirkti muitinės pareigūnus
  PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos