01:09 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Pasak ministerijos specialistų, masinės vakcinacijos pradžia priklausys ir nuo to, kaip aktyviai skiepysis prioritetinių grupių atstovai

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Remiantis preliminariais vertinimais, masinė Lietuvos gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19) turėtų prasidėti birželį, mano Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, praneša "Ekspress-nedelia" su nuoroda į žiniasklaidą.

  "Pagal naujausią prioritetinių grupių sąrašą mes laikytume, kad masinė vakcinacija prasidėtų, kai mes baigtume skiepyti pagrindines prioritetines grupes. <...> Preliminariais vertinimais, tai galėtų būti šios vasaros birželį", – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

  Pasak jo, masinės vakcinacijos pradžia taip pat priklausys nuo to, kaip aktyviai skiepysis prioritetinių grupių atstovai, kaip vakcinos gamintojai laikysis nustatyto grafiko.

  "Reikia turėti omeny, kad data yra labai lanksti, nes priklausys, kaip aktyviai aukščiau esančios grupės skiepysis ir taip pat priklausys nuo vakcinų gamintojų įsipareigojimų, pačios vakcinos pristatymo", – pažymėjo jis.

  Pasak SAM atstovo, masinė vakcinacija prasidės kai bus paskiepyti lėtinėmis ligomis sergantys vyresni nei 65 metai pacientai, mokytojai ir visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai.

  SAM praneša, kad  Lietuvoje antrą savaitę iš eilės auga sergamumas koronaviruso infekcija, o anksčiau bangavęs pandemijos pagreitis jau kurį laiką yra pakilęs. Sergamumo rodikliai savivaldybėse primena praėjusių metų rudenį, kai šalyje pastebėta antrosios epidemijos bangos pradžia.

  Pasak epidemiologų, didžiausią poveikį augančiam sergamumui daro šiuo metu visoje Lietuvoje plintančios pavojingos koronaviruso atmainos.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 213 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  Lietuvoje masinė vakcinacija greičiausiai prasidės vėliau nei planuota
  Problema po problemos: kaip Europoje vyksta vakcinacija nuo koronaviruso
  Vakcinacija ir chaotiškas Seimas. Butaforinis gyvenimas Lietuvoje tęsiasi be antraktų
  Tegai:
  vakcinacija, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos