16:42 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos gyventojai įsigyti naujausios statybos būstą renkasi kur kas dažniau nei Estijos ir Latvijos gyventojai

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Šiuo metu maždaug kas antras su būsto paskola įsigyjamas būstas Lietuvoje yra naujausios 2019-2020 m. statybos, rodo "Swedbank" duomenys.

  Kaip pažymi "Swedbank" Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato, gyventojų pasirinkimas įsigyti naujai pastatytą būstą kasmet augo, ir ši tendencija praėjusiais metais tik dar labiau sustiprėjo. 

  "Praėjusių metų pabaigoje įsigyjamo senos statybos būsto, statyto iki 2000 m., dalis buvo sumažėjusi iki 34 proc., o naujausios statybos būstai, statyti ne vėliau 2019 m., sudarė apie 50 proc. visų banko finansuotų būsto įsigijimo sandorių. Likusius 16 proc. būsto įsigijimų su būsto paskola sudarė 2000-2018 m. laikotarpiu pastatyti būstai", − komentuoja banko atstovas. 

  Kaip rodo praėjusių metų "Swedbank" duomenys, įsigydami naujos (2000-2018 m.) ar naujausios (2019-2020 m.) statybos būstą gyventojai Lietuvoje skolinosi vidutiniškai apie 93 tūkst. eurų. Palyginti su 2019 m., vidutinė paskolos suma šio tipo būstui išaugo 7 proc.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Senos statybos (iki 2000 m.) būsto įsigijimui lietuviai praėjusiais metais skolinosi vidutiniškai apie 47 tūkst. eurų, ši suma palyginamuoju laikotarpiu padidėjo maždaug 4 proc.

  "Naujos statybos būstą, kuriame panaudoti šiuolaikiški sprendimai, tausojantys aplinką ir taupantys energijos išteklius, šalies gyventojai vertina kaip likvidesnį turtą, kuris išlaikys savo vertę ir kurį prireikus bus paprasčiau parduoti ateityje. Stebint pastarojo meto būsto sandorių dinamiką galima numatyti, kad ši tendencija išliks ir ateityje", – pastebi Ladziato.

  Lietuvos gyventojai įsigyti naujausios statybos būstą renkasi kur kas dažniau nei šalių kaimynių gyventojai – Estijoje ir Latvijoje iš visų banko finansuojamų būsto sandorių naujausios statybos būsto dalis siekia, atitinkamai, 35 proc. ir 20 proc. 

  Estijos ir Latvijos gyventojų pasirinkimas krypsta į senesnės statybos būsto pusę. Estijoje senos statybos būsto, statyto iki 2000 m., įsigijimas sudaro 47 proc. visų sandorių, o naujausios statybos būsto 17 proc.

  Latvijoje senos statybos būsto įsigijimai sudaro dar didesnę dalį ir siekia 58 proc., o pastarųjų kelerių metų modernios statybos – 20 proc. visų sandorių, kai būsto įsigijimui naudojamas banko finansavimas. 

  Dar šia tema

  Pandemija uždarė gyventojus namuose: kokių grėsmių lietuviai bijo
  Lietuvoje lizingu įsigyjama brangesnius ir žalesnius automobilius
  Specialistai papsakojo, kiek verta investuoti į namų atnaujinimą
  Tegai:
  Latvija, Estija, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos