11:34 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, kad kartu su vasaros sezonu prasidės laipsniškas aviacijos sektoriaus atsigavimas. Kaip pažymi Lietuvos oro uostų atstovai, gyventojų noras keliauti niekur nedingo

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Šių metų balandį keliaujantieji Lietuvos oro uostuose galės rinktis iš beveik 40 maršrutų, praneša uostų spaudos tarnyba.

  Nors kai kuriose šalyse kol kas situacija dėl pandemijos yra pakankamai įtempta, Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas tikisi, kad kartu su vasaros sezonu prasidės laipsniškas aviacijos sektoriaus atsigavimas.

  "Nors esame naujoje realybėje ir kartu vis dar išgyvename pandemijos iššūkius, tačiau noras keliauti niekur nedingo, susidomėjimas kelionėmis sparčiai auga, todėl balandį keliautojai galės rinktis jau pamėgtus maršrutus atostogoms, nepamirštos ir verslui aktualios kryptys – jos bus siūlomos visuose trijuose oro vartuose", – teigia Stikliūnas.

  Skrydžiai Vilniaus oro uoste

  Keliaujantiems verslo tikslais, pagal dabartinius oro bendrovių planus, nuo balandžio bus sudarytos galimybės skristi į Briuselį ("Brussels Airlines"), Stokholmą ("SAS - Scandinavian Airlines"), o nuo kovo mėnesio pabaigos ir į verslo atstovams svarbius miestus – Oslą ("airBaltic"), Miuncheną ("airBaltic"), Kijevą ("Ukraine International Airlines", "Ryanair"), Dortmundą ("Wizz Air").

  Kalbant apie atostogų kryptis, nuo kovo mėnesio pabaigos oro bendrovė "Ryanair" skraidins į Milaną, o nuo balandžio pabaigos iš Vilniaus oro uosto bus galima skristi į Larnaką. Egzotiškų atostogų norintiems keliautojams bus siūlomas maršrutas į Kutaisi miestą Gruzijoje.

  Vilniaus oro uoste jau startavo ir dar startuos papildomi skrydžiai populiariomis poilsinėmis kryptimis (užsakomieji skrydžiai). Be šiuo metu jau vykstančių ir lietuvių pamėgtų kelionių į Tenerifės salą, vyksta skrydžiai į populiarius Egipto kurortus Hurgadą ir Šarm aš Šeichą. Suplanuoti skrydžiai taip pat ir į kitą Egipto kurortą  Marsa Alamą. Jau startavo "Itaka Lietuva" skrydžiai į Madeirą.

  Nuo balandžio mėnesio bus sudarytos galimybės atostogoms tokiuose Turkijos kurortuose kaip Alanija (vykdys "Novaturas") ir Antalija ("Tez Tour", "Tiketa Tour" ir "Novaturas").

  Skrydžiai Kauno oro uoste

  Aviacinio vasaros sezono pradžia naujienų pasiūlys ir Kauno oro uosto keleiviams, šiame oro uoste planuojami vykdyti 6 maršrutai.

  Nuo kovo pabaigos bus atkurtas susisiekimas su populiariomis tarp emigrantų kryptimis – Jungtine Karalyste ir Norvegija. Oro bendrovė "Ryanair" skraidins į du Londono oro uostus – Lutoną ir Stanstedą, o į Olesiundą ir Bergeną bus galima nuvykti naudojantis "Wizz Air" paslaugomis.

  Iš Kauno oro uosto keleiviai galės pasiekti ir Airijos sostinę Dubliną. 

  Skrydžiai Palangos oro uoste

  Palangos oro uoste balandį oro bendrovės siūlys patogų susisiekimą su Kopenhagos ir Rygos oro uostais, per kuriuos keliautojai gali pasiekti daugelį Europos ir pasaulio šalių.

  Tiek verslo atstovų, tiek atostogaujančiųjų mėgstami maršrutai  yra vykdomi visus metus.

  Į Danijos sostinę Kopenhagą tęs skrydžius Skandinavijos oro linijų bendrovė "SAS - Scandinavian Airlines", o į kaimyninės Latvijos sostinę Rygą – "airBaltic".

  Lietuvos oro uostų duomenimis, 2020 metais keleivių skaičius Europos oro uostuose krito vidutiniškai 66 proc., o nuostoliai siekė apie 118 milijardų dolerių. Palyginti su 2019 m., keleivių skaičius Lietuvos oro uostose pernai smuko 72 proc., o skrydžių mažėjo perpus.

  Dar šia tema

  Lietuvos paštas siuntų vėlavimo problemą turės išspręsti iki balandžio vidurio
  Lietuva gavo aštuntą "AstraZeneca" vakcinų siuntą
  Lietuvoje nustatyti 724 nauji COVID-19 atvejai
  Tyrimas: vis daugiau lietuvių perka naujausios statybos būstą

  Svarbiausios temos