12:27 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Specialisto teigimu, didleio SARS-CoV-2 variantų nustatymas siejamas ne tik su šio koronaviruso savybėmis, bet ir su jo tyrinėjimo intensyvumu

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Ar gali vieno paciento organizme vienu metu būti kelios SARS-CoV-2 koronaviruso atmainos, Sputnik radijui papasakojo Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos centro virusologas, profesorius Aleksandras Butenka.

  Pasak jo, yra aprašymų, kad ligos eigoje vienam asmeniui buvo randami skirtingi, jau pakitę šio koronaviruso genetiniai variantai.

  "Tai yra žinoma ir jau įrodyta. Taip yra dėl to, kad virusas turi segmentuotą genomą, ir ten įvyksta mutacijos, greiti genetinės struktūros pokyčiai. Tokie dalykai pastebimi ir ŽIV infekcijos bei kai kurių kitų ligų atveju. Tai vadinasi viruso kintamumu ar evoliucija", — paaiškino virusologas.

  Jis mano, kad didleio SARS-CoV-2 variantų nustatymas siejamas ne tik su šio koronaviruso savybėmis, bet ir su jo tyrinėjimo intensyvumu. Būtent dėl šios priežasties, mano profesorius, pasirodo pranešimai apie Pietų Afrikos, Didžiosios Britanijos ir bet kokias kitas padermes.

  Virologo teigimu, dar anksti teigti, ar kelių COVID-19 sukėlėlių atmainų buvimas organizme vienu metu turi įtakos ligos eigai ir vakcinacijos efektyvumui.

  "Dabar niekas negali pasakyti, ar tai turi įtakos ligos sunkumui ir ar tai gali paveikti žmonių skiepijimo preparatu, pagamintu iš 2019 metų padermių, efektyvumą. Tai kol kas atviras klausimas", — pasakė profesorius.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos