05:38 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (539)

  Baltarusijos hidrometeorologijos centras pažymėjo, kad Lietuvos kolegos apskritai negalėjo gauti duomenų apie atjungimą, nes jie perduodami tik Baltarusijos valstybinėms įstaigoms

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Baltarusija paneigė Lietuvos pareiškimus dėl radiacijos stebėjimo stočių išjungimą visoje respublikoje, kuris neva įvyko kovo 7 dieną, praneša Respublikos hidrometeorologijos, radioaktyviosios taršos kontrolės ir aplinkos monitoringo centras ("Belhidromet").

  Anksčiau Lietuvos radiologinės saugos centro vadovas Julius Žiliukas pranešė apie išjungimus Baltarusijos radiacijos kontrolės stotyse po opozicijos Telegram kanalų pranešimų apie aušinimo sistemos gedimą pirmajame Baltarusjos AE (BelAE) energijos bloke.

  Baltarusijos energetikos ministerija pabrėžė, kad informacija apie atominės elektrinės aušinimo sistemos veikimo sutrikimus — netikra naujiena.

  "Belhidromet" pranešė, kad kovo 7 dieną automatiniai gama spinduliuotės dozės greičio matavimo taškai veikė normaliai.

  "Kas dešimt minučių duomenys apie dozimetrinių jutiklių gama spinduliuotės dozės galingumą buvo siunčiami į ASKRO serverį, foninių verčių perteklius nebuvo užfiksuotas", — sakoma pranešime.

  "Belhidromet" taip pat pažymėjo, kad automatinės radiacijos stebėjimo sistemos duomenys "online" režimu perduodami tik suinteresuotoms valstybės institucijoms, atsakingoms už reagavimą avarijos atveju.

  "Šiuo atžvilgiu Lietuvos kolegos negalėjo turėti informacijos apie tai, kad kovo 7 dienos viduryje stotys buvo atjungtos nuo tinklo", — pareiškė "Belhidromet".

  Lietuva jau ne kartą pareiškė pretenzijas BelAE atžvilgiu net jos statybos etape, neva dėl elektrinės keliamo pavojaus. Tuo pačiu metu elektrinės saugumas buvo ne kartą patvirtintas atliekant ekspertų patikrinimus, įskaitant TATENA specialistus.

  Vilnius taip pat ilgai bandė įtikinti kaimynines šalis stabdyti prekybą su "nesaugia" atomine elektrine.

  Rugpjūčio pabaigoje Ryga pareiškė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia BelAE "grėsmę" Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (539)
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), radiacija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos