16:58 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1792)

  Kalbant apie jūrininkus, Sveikatos apsaugos ministerija patikslino jų izoliacijos taisykles. Dabar būtina izoliuoti tuos, kurie užsiima keleivių pervežimu

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Šalių, iš kurių, atvykus į Lietuvą, būtina laikytis griežtesnių izoliacijos sąlygų, sąraše yra dar devynios šalys, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Sąrašą papildė Andora, Aruba, Bulgarija, Kosovas, Prancūzija, Italija, Slovėnija, Šiaurės Makedonija, Urugvajus. Tuo pat metu Slovakija buvo išbraukta iš sąrašo.

  Ligoninės palata
  © Sputnik / Владимир Смирнов

  Be to, pasikeitė ir reikalavimai vežėjams. Dabar įgulai ir įgulos nariams, jei planuojama jų buvimo Lietuvoje trukmė viršija 72 valandas, COVID-19 testas turi būti neigiamas arba atliktas Lietuvoje per 24 valandas. Tai taikoma tiems, kurie vykdo tarptautinį komercinį transportą visų tipų transporto priemonėmis.

  Įmonių, užsiimančių gabenimu Lietuvoje, vadovai yra įpareigoti informuoti darbuotojus, kurie yra respublikoje ilgiau nei 72 valandas, apie šį reikalavimą.

  Tačiau šie reikalavimai netaikomi įguloms, vežančioms keleivius visų tipų transporto priemonėmis.

  Tuo tarpu jūrininkų izoliavimo taisyklės buvo patikslintos. Tik tie, kurie veža keleivius, turi izoliuotis.

  Sveikatos apsaugos ministerija papasakojo apie dar vieną pakeitimą, susijusį su darbuotojais, atvykstančiais iš nukentėjusių šalių, kuriems taikomos sustiprintos priemonės. Jie galės izoliuotis tame pačiame bute ar name su kitais šeimos nariais. Šių darbuotojų šeimos nariams nereikia savęs izoliuoti.

  Nauji reikalavimai įsigaliojo pirmadienį.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1792)
  Tegai:
  vežėjai, koronavirusas

  Svarbiausios temos