23:25 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)

  Tuo pačiu, šiuo metu gamintojai kol kas nėra pateikę duomenų, kurie nurodytų, keliomis dozėmis reikia skiepyti persirgusius asmenis

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išsiaiškins, ar pakanka vienos dozės vakcinos persirgusiems koronavirusu, praneša SAM spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į Lietuvos infektologų draugiją ir Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugiją su prašymu pateikti autoritetingą mokslo įrodymais pagrįstą nuomonę, ar rekomenduotina šalies mastu įdiegti persirgusių asmenų skiepijimo 1 vakcinos doze (kai gamintojas rekomenduoja 2 dozių schemą) praktiką ir kokiu laikotarpiu po persirgimo tikslingiausia pradėti vakcinaciją.

  "Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau mokslo publikacijų, kuriose nurodomas tikslingumas persirgusius asmenis skiepyti tik viena doze. Kaip teigiama, persirgusiam asmeniui suleidus dvi vakcinos dozes, jo antikūnų lygis nesikeičia, t. y. nedidėja, vadinasi, pakankamas imuninis atsakas susidaro jau po 1 vakcinos dozės", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad ši teorija pasitvirtintų, jei tai leistų sutrumpinti vakcinų gamintojų patvirtintą skiepijimo 2 dozėmis schemą žmonėms, kurie jau persirgę koronaviruso infekcija.

  Todėl, persirgusiųjų skiepijimas 1 vakcinos doze leistų paspartinti kitų Lietuvos gyventojų skiepijimą.

  Tuo pačiu, šiuo metu gamintojai kol kas nėra pateikę duomenų, kurie nurodytų, keliomis dozėmis reikia skiepyti persirgusius asmenis.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vakcinacija, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos