19:51 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  FNTT pareigūnai Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose atliko 28 kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose, įmonėse, automobiliuose

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Vilniuje veikusi bendrininkų grupė, užsiėmusi statybomis ir apdailos darbais, įtariama nesumokėjusi beveik 370 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM), praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Kratų metu sulaikyta 16 asmenų, jiems pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo. 

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, asmenys valdė 8 įmones, statančias privačius namus ir kotedžus Vilniuje ir Vilniaus rajone. Siekdami nemokėti privalomų mokesčių, įmonių vadovai į galimai nusikalstamą schemą įtraukė bendrininkus, visi asmenys, kurių yra ne mažiau kaip 9, tarpusavyje yra susiję.

  FNTT duomenimis, įmonių pastatytus namus ir kotedžus, įtariama, suklastojus dokumentus, parduodavo bendrininkai — fiziniai asmenys, tad privalomas mokėti PVM būdavo gudriai nuslepiamas. Veikdami pagal tokią schemą, per daugiau nei dvejus metus asmenys įtariami valstybei nesumokėję beveik 254 tūkst. eurų PVM.

  Siekdami sumažinti įmonėms privalomą mokėti PVM, įtariamieji į įmonių apskaitas įtraukdavo sąskaitas faktūras už tariamai subrangovų atliktus vidaus apdailos darbus gyvenamuosiuose namuose, bendra tokių darbų vertė sąskaitose siekė beveik 670 tūkst. eurų. Remiantis pareigūnų surinktais duomenimis, tokie darbai iš tikrųjų nebuvo vykdomi, o dokumentai galimai netikri ir neatitinka tikrosios situacijos. Skaičiuojama, kad galimai klastojant dokumentus, per kiek daugiau nei dvejus metus valstybės biudžetui buvo nesumokėta per 115 tūkst. eurų PVM. 

  FNTT pareigūnai Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose atliko 28 kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose, įmonėse, automobiliuose. Kratų metu buvo paimti su ikiteisminiu tyrimu susiję dokumentai, skaitmeninė technika, rasta ir grynųjų pinigų. Sulaikyta 16 asmenų, jiems pareikšti įtarimai. Keturi asmenys buvo uždaryti į areštinę. Tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės į įtariamųjų turtą, kurio vertė — 1,8 mln. eurų.

  Griežčiausia bausmė, gresianti už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą — laisvės atėmimas iki 8 metų. Už mokesčių vengimą, kai suma viršija 750 MGL, griežčiausia galima bausmė — laisvės atėmimas iki 8 metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki 4 metų, tiek pat daugiausiai gali būti skiriama ir už neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą. Dokumentų klastojimas, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki 6 metų.

  Dar šia tema

  FNTT tyrime dėl galimo sukčiavimo atliko kratas Biržų mieste ir rajone
  Teisiamas mokesčius slėpęs Klaipėdoje namus stačiusios bendrovės direktorius
  Policija nufilmavo automobilių pardavėjų, kurie nuslėpė milijoninius mokesčius, paiešką
  Tegai:
  fasado apdaila, statyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos