14:50 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje ir toliau stovi šiek tiek daugiau nei 1 860 sunkvežimių

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Lietuva atkūrė Muitinės departamento elektroninę tranzito kontrolės sistemą (NTKS), tačiau eilėje įstrigusių sunkvežimių skaičius sumažėjo neženkliai.

  Kaip informuoja Lietuvos muitinė, NKTS, kurios veikla atnaujinta šeštadienį, veikia be sutrikimų. Kitų sistemų darbą planuojama atkurti artimiausiu metu.

  Pirmadienį 10 valandos duomenimis, prie įvažiavimo į Lietuvą iš Baltarusijos stovi daugiau nei 1 860 sunkvežimių, sekmadienį tuo pačiu metu jų buvo daugiau kaip 1930.

  Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos ("Linava") prezidentas Romas Austinskas paaiškino, kad atkurta NKTS sistema turėtų palengvinti situaciją.

  "Šiuo metu dokumentus galima teikti tiek elektroniniu, tiek popieriniu būdu. Tai turėtų padidinti vilkikų pralaidumą per pasienį. Vairuotojai, kurie jau beveik savaitę įstrigę pasienyje, yra labai pervargę, pikti, neturi galimybės pailsėti žmoniškomis sąlygomis. Tad labai svarbu, kad būtų sutelkta kuo daugiau atsakingų pareigūnų pasienyje, kurie padėtų tvarkyti dokumentaciją ir mažintų eilę", — sakė jis.

  Taip pat pranešama, kad Lietuvos muitinė kreipėsi į šalies Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT), siekdama padidinti pasienio kontrolės punktuose dirbančių darbuotojų skaičių. Remiantis skaičiavimais, tai leis dar greičiau sumažinti eiles.

  Muitinėje taip pat pažymėta, kad dėl techninio gedimo kai kurios deklaracijos, pateiktos per muitinės deklaracijų apdorojimo sistemą (MDAS) iki kovo 23 dienos, gali būti įformintos neteisingai.

  Dar šia tema

  Vežėjai ragina finansų ministrę kuo skubiau atkurti muitinės IT sistemas
  Rusijos ir Lietuvos pasienyje esančiame patikros punkte sumažėjo pralaidumas
  Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti daugiau nei 2 tūkst. sunkvežimių
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, pasienis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Muitinė, Linava

  Svarbiausios temos