23:50 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Stokholme pasibaigusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate pagrindinę užduotį atliko Lietuvos šokių pora Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius, kurie pirmiausia pateko į finalą, o vėliau iškovojo šalies olimpinę kvotą šioje disciplinoje

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Elison Ryd (Allison Reed) ir Saulius Ambrulevičius yra gerai žinomi tarptautinės arenos specialistams ir toliau mažais žingsneliais kopia aukštyn. Naujas Lietuvos dueto karjeros etapas turėtų būti 2022 metų Olimpinėse žaidynėse Pekine. Čiuožėjai šią teisę pasiekė 2021 metų Stokholme vykusioje pasaulio taurėje.

  Iš viso į startą pateko 31 šokių pora, kuri pirmąją varžybų dieną turėjo pademonstruoti ritminį šokį. Norint toliau kovoti dėl aukštesnių vietų čempionate, reikėjo patekti į dvidešimtuką, o Elison ir Saulius su šia užduotimi susitvarkė. Jų fokstrotą ir greitąjį žingsnį iš Brodvėjaus miuziklo "Bandstand" teisėjai įvertino 71,29 balo (15 rezultatas), kuris šiek tiek nusileido asmeniniam poros rekordui (73,41).

  Литовские фигуристы Эллисон Рид и Саулюс Амбрулявичюс на ЧМ в Стокгольме
  © REUTERS / JESSICA GOW/TT
  Lietuvos čiuožėjai Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius pasaulio čempionate Stokholme

  Žinoma, Lietuvos čiuožėjai norėjo užimti kuo aukštesnę vietą Stokholme, nes kol kas geriausias jų rezultatas pasaulio taurėje buvo 17 vieta 2019 metais. Vis dėlto dėmesys buvo sutelktas į olimpinių kvotų iškovojimą 202 žaidynėms Pekine, kurios buvo skirtos 19 pirmųjų porų.

  Iš esmės Ambrulevičius ir Ryd sugebėjo susitvarkyti su abiem užduotimis ir šią prielaidą patvirtino šokiu. Teisėjai Lietuvos šokėjams skyrė 106,89 taško, o šis skaičius dabar yra naujas asmeninis dueto rekordas. Tarp 20 finalininkų lietuviai vėl užėmė 15 vietą, toje pačioje vietoje su bendra 178,18 jie pateko į galutinę įskaitą, abu atnaujinę geriausią rezultatą pasaulio taurėje, ir iškovoję olimpinį kelialapį į Pekiną.

  Литовские фигуристы Эллисон Рид и Саулюс Амбрулявичюс на ЧМ в Стокгольме
  © REUTERS / TT NEWS AGENCY
  Lietuvos čiuožėjai Elison Ryd ir Saulius Ambrulevičius pasaulio čempionate Stokholme

  Vienintelis "bet", kurį ateityje turės išspręsti šis duetas, yra Lietuvos pilietybė, kurios Ryd dar neturi. Priešingai nei pasaulio ir Europos čempionatuose, olimpinėse žaidynėse galima dalyvauti tik turint savo atstovaujamos šalies pilietybę.

  Pirmą kartą pasaulio pora tapo Rusijos pora Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas. Po ritminių šokių jie užėmė lyderio poziciją ir neužleido aukščiausios vietos Kanados ir Amerikos čiuožėjams.

  ​Dailusis čiuožimas. 2021 metų Pasaulio taurė (Stokholmas). Šokiai. Galutinė klasifikacija

  1. Viktorija Sinicina/Nikita Kacalapovas (Rusijos dailiojo čiuožimo federacija) — 221,17

  2. Madison Hubbell/Zachary Donoghue (JAV) — 214,71

  3. Piper Gilles/Paul Poirier (Kanada) — 214,35

  4. Madison Chock/Evan Bates (JAV) — 212,69

  5. Aleksandra Stepanova/Ivanas Bukinas (Rusijos dailiojo čiuožimo federacija) — 208,77

  10. Elison Ryd/Saulius Ambrulevicius (Lietuva) — 178,18.

  Tegai:
  Stokholmas, Lietuva, dailusis čiuožimas

  Svarbiausios temos