07:11 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pievoje besislapsčiusius pažeidėjus, vienas kurių vengia atlikti karo prievolę, susekė tarnybinis vokiečių aviganis

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Švenčionių rajone pasieniečiai sučiupo du vietinius gyventojus, gabenusius 1,5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Sekmadienį vakare VSAT pareigūnai Adutiškio prieigose naktinio matymo prietaisu užfiksavo du vyrus. Jie pastebėti maždaug už puskilometrio nuo sienos su Baltarusija nešantys ryšulį.

  Į pagalbą pasitelktas tarnybinis vokiečių aviganis Orin. Šuo abu pažeidėjus surado už kelių šimtų metrų nuo Adutiškio plytinčioje pievoje.

  VSAT duomenimis, 30 ir 33 metų Švenčionių rajono gyventojai čia slėpėsi tikėdamiesi išvengti sulaikymo.

  Netoliese pasieniečiai aptiko stačiakampio formos ryšulį, suvyniotą į juodo polietileno plėvelę. Prie jo buvo pritvirtintos savadarbės petnešos.

  Ryšulyje rasta 1 500 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais. Taip pat nustatyta, kad vienas iš sulaikytųjų, 30-ies vyras, yra ieškomas kaip vengiantis atlikti karo prievolę.

  Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką Švenčionių rajono gyventojams pradėtos administracinės teisenos. Už tai jiems gresia baudos nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

  Po apklausos abu vyrai paleisti, jų byla bus nagrinėjama teisme. Karo prievolę vengiančiam atlikti vyrui įteiktas šaukimas atvykti į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

  Dar šia tema

  Sulaikytas kaunietis su pusketvirto tūkstančio pakelių cigarečių kontrabanda
  Pasieniečiai į Lietuvą neįleido suklastotus draudimus turėjusio uzbeko
  VRM: mažėja žmonių, kurie atvyksta į Lietuvą be QR kodų
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos