00:02 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Krašto apsaugos ministerija su akademinėmis ir analitinėmis institucijomis planuoja organizuoti ekspertinius apskrituosius stalus bei viešąsias konsultacijas

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Nacionalinio saugumo strategijos peržiūros procesui vadovaus krašto apsaugos ministras (KAM) Arvydas Anušauskas, pranešė KAM spaudos tarnyba.

  Specialiai strategijos atnaujinimui sukurta tarpinstitucinė darbo grupė, patvirtinta kovo 26 dieną ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės potvarkyje.

  "Paskata kalbėti apie šiuo metu galiojančios Nacionalinio saugumo strategijos peržiūrą tapo kintanti tarptautinė saugumo aplinka ir vis kylantys nauji iššūkiai. Tokie veiksniai kaip auganti Kinijos galia, besitęsianti Rusijos Vakarinės apygardos karinė modernizacija ar COVID-19 pandemija reikalauja permąstyti priemones, kuriomis užtikriname valstybės saugumą ir svarbiausius jos interesus. Man tai bus trečias kartas, kai tenka dalyvauti strategijos tobulinime", — sakė krašto apsaugos ministras.

  Nacionalinės saugumo strategijos peržiūra taip pat numatyta vyriausybės programoje pabrėžiant, kad būtinas kokybiškai naujas požiūris į nacionalinį saugumą. Programoje teigiama, kad atnaujinta Nacionalinio saugumo strategija bus pamatinis dokumentas, integruojantis atskirų sričių saugumo politikos elementus į vientisą visumą.

  "Peržiūrint strategiją bus siekiama ne tik atliepti karinių ir nekarinių priemonių poreikio naudojimą koordinuojant atsaką į kylančias grėsmes. Kartu bus siekiama išgryninti valstybės institucijų atsakomybes, nevyriausybinio ir privataus sektoriaus įtraukimo būdus, strategijos įgyvendinimo mechanizmą", — sakė Anušauskas.

  Diskusiją apie Nacionalinio saugumo strategiją gruodį inicijavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK).

  Krašto apsaugos ministerija su akademinėmis ir analitinėmis institucijomis planuoja organizuoti ekspertinius apskrituosius stalus bei viešąsias konsultacijas.

  Darbo grupei pavesta parengti atnaujintą Strategijos projektą iki birželio 30 dienos Nacionalinio saugumo strategiją tvirtina Lietuvos Respublikos Seimas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje buvo nufilmuoti lauko artilerijos haubicų PzH2000 šaudymai
  Prieš ką nukreiptos Amerikos pratybos "DEFENDER Europe"
  Nepataikė, tai nors užkrėtė. "Lietuvos NATO" įklimpo į gilų karantiną 
  Tegai:
  nacionalinis saugumas, lietuvė, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos