14:01 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1828)

  Profesinės sąjungos ragina nedelsiant įtraukti medicinos įstaigų darbuotojų šeimas į prioritetinio skiepijimo nuo COVID -19 infekcijos sąrašą

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Lietuvoje raginama nedelsiant įtraukti medicinos įstaigų darbuotojų šeimas į prioritetinio skiepijimo nuo COVID-19 infekcijos sąrašą, praneša Lietuvos profesinės sąjungos "Solidarumas" spaudos tarnyba.

  Su tokiu prašymu Lietuvos greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinės sąjungos "Solidarumas" ir Lietuvos medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkė Jolanta Keburienė kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę ir sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

  Profesinės sąjungos pirmininkė atkreipė dėmesį, kad medicinos įstaigų darbuotojai nuolat susiduria su sergančiais COVID-19 infekcija, o skiepas apsaugo ne nuo paties užsikrėtimo, o nuo sunkios formos ligos, todėl medicinos įstaigų darbuotojų šeimos nariams iškyla didelis pavojus užsikrėsti COVID-19 virusu ir susirgti.

  "Konstatuojant, kad tokių susirgimų medicinos įstaigų darbuotojų šeimose ir bendruose ūkiuose kiekis yra didelis ir net yra pasitaikę mirties atvejų, prašome nedelsiant įtraukti medicinos įstaigų darbuotojų šeimų ir bendro ūkio narius į skiepijimo nuo Covid-19 prioritetinį sąrašą", — savo kreipimesi rašo Keburienė.

  Keburienė pažymėjo, jog JAV ir kitose valstybėse medicinos įstaigų darbuotojai ir jų šeimos nariai yra skiepijami kartu.

  Naujaisiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinta 214,3 tūkst. COVID-19 atvejų. Daugiau nei 197,6 tūkst. žmonių pasveiko, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių. Iš viso vakcinuota dviem vakcinos nuo koronaviruos dozėmis 150,8 tūkst. žmonių, pirma skiepo doze vakcinuoti 324,6 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1828)

  Dar šia tema

  Čekijos laboratorijoje rasta anksčiau nežinoma COVID-19 mutacija
  Priimamos paraiškos dėl kompensacijos už darbuotojų testavimą
  Ar galimas dvigubas COVID-19 užsikrėtimas
  Tegai:
  Lietuva, Vyriausybė, medikai, koronavirusas, vakcina, vakcinacija

  Svarbiausios temos