01:22 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Prie įsibėgėjusios pedagogų ir tebesitęsiančios senjorų vakcinacijos prisijungs ir abiturientai bei gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie bus kviečiami skiepytis daugiausia "AstraZeneca" vakcina

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Visoje Lietuvoje prastėjant koronaviruso atvejų rodikliams, Vilniuje bus grąžinamas COVID-19 skyrius bei plečiamos skiepijimo apimtys, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Kviečiami vakcinuotis bus ne tik pedagogai, bet ir abiturientai, lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai. Tuo metu grįžtantieji dirbti kontaktiniu būdu raginami atlikti vienkartinį privalomąjį antigenų testą.

  Pabrėžiama, jog Vilniuje siekiama atverti daugiau mokyklų kontaktiniam ugdymui, nes per mėnesį sukaupta patirtis parodė, kaip tai sėkmingai padaryti, nesukeliant pavojaus mokiniams ir užkardant galimus židinius.

  Nuo vasario 22 dienos, kai šalyje buvo atverta pirmoji mokykla kontaktiniam ugdymui, per mėnesį tokiu būdu Vilniuje atidarytos dvi dešimtys mokyklų. Artimiausiu metu kontaktiniu būdu dirbančių mokyklų skaičius ir toliau augs.

  Mokyklos atveriamos taikant testavimą kaupinių būdu — prieš mokyklos atidarymą testuojami mokinių ir mokyklos darbuotojų šeimų ūkiai, o po 4–7 dienų, praleistų besimokant kontaktiniu būdu, testas kartojamas, bet tada testuojami tik mokiniai ir mokyklos darbuotojai.

  Per mėnesį mokyklose atliekama per 20 000 testų, ištiriama daugiau nei 5 000 kaupinių, o per visą laikotarpį nustatyta keliasdešimt teigiamų COVID-19 atvejų ir užkirstas kelias židiniams susidaryti.

  Vakcinuojama daugiau gyventojų grupių

  Prie įsibėgėjusios pedagogų ir tebesitęsiančios senjorų vakcinacijos prisijungs ir abiturientai bei gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie bus kviečiami skiepytis daugiausia "AstraZeneca" vakcina.

  Šiuo metu sudaromi šių asmenų grupių sąrašai, skiepijimui juos kvies poliklinikų darbuotojai.

  Nors testavimas bei vakcinacija įsibegėja, padėtį sunkina nauji ligos atvejai bei COVID-19 atmainų plitimas. Pirmadienį Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnio g. 124 yra likusios tik 5 iš 191 COVID-19 sergantiems pacientams skirtų vietų, planuojama, kad nuo šio penktadienio COVID-19 pacientams vėl bus atiduodamas ligoninės padalinys Antakalnio g. 57.

  Tai pat pabrėžiama, kad Vilnius ir toliau testuoja kontaktinį darbą dirbančius gyventojus. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos tvarką, dirbantieji kontaktinį darbą privalo atlikti antigenų testą prieš grįždami į darbą. Šią savaitę yra likę beveik 800 vietų antigenų testams atlikti, tačiau artimiausiomis dienomis jų nebėra.

  Prieš grįždami į kontaktinį darbą antigenų testą privalo atlikti: kultūros ir meno, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto, viešojo maitinimo paslaugų teikimo, mažmeninės prekybos, laisvalaikio ir pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų, grožio paslaugų ir apgyvendinimo sričių darbuotojai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Lietuvos ekonomistas papasakojo apie pandemijos poveikį gimstamumui
  PSO įvardijo labiausiai tikėtiną COVID-19 kilmės priežastį
  Berlyne papasakota apie "Sputnik V" vakcinos sertifikavimo eigą EVA
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, Vilnius

  Svarbiausios temos