02:39 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  "AstraZeneca" pristatė į Lietuvą 127,7 tūkst. vakcinos dozių, o gyventojų vakcinacijai sunaudota 106,4 tūkst. dozių

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) darbuotojai buvo įtraukti į visuomenei svarbias funkcijas vykdančių darbuotojų sąrašą — tai suteikė galimybę vakcinuotis nuo COVID-19 aukštesniojo prioriteto tvarka, informuoja VDU spaudos tarnyba.

  Atlikus išankstinę universiteto darbuotojų apklausą, VDU centralizuotai pateikė Kauno miesto savivaldybės skiepijimo koordinatoriui vakcinuotis pageidaujančių darbuotojų sąrašą ir jų duomenis. Kovo 29 dieną daugiau nei 1 000 Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojų gavo pirmąją vakciną.

  "Vyriausybei pritarus, kad prioritetine tvarka galės vakcinuotis visi aukštojo mokslo įstaigų darbuotojai, Kauno miesto vadovus norisi pagirti už didelį operatyvumą ir dėmesingumą. Sakyčiau, simboliška, kad esame skiepijami Oksfordo universiteto ir farmacijos kompanijos "AstraZeneca" sukurta vakcina: tai rodo universitetų bendrystę ir pasitikėjimą mokslu. Vytauto Didžiojo universitetas palaiko ir įvertina vieno garsiausių universitetų indėlį bei šios vakcinos reikšmę. Neabejoju, kad vakcinacija, žmonių sąmoningumas ir susitelkimas pagreitins grįžimą į visų pasiilgtą realybę ir vėl leis puoselėti gyvą bendravimą", — teigė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

  Kalbėdamas apie "AstraZeneca" vakciną ir visuomenėje kilusias nepasitikėjimo bangas, istorikas, VDU profesorius Egidijus Aleksandravičius atkreipė dėmesį į VDU poziciją.

  "Svarbu, kad kylant chaosui dėl gandų, išsilavinę žmonės, universitetas neitų kartu su psichoze ir panika. Oksfordo universiteto sukurta vakcina tinka universiteto veidui — džiaugiuosi Vytauto Didžiojo universiteto sprendimu ir pozicija. Į panikas reikia reaguoti ramiai ir patiems jų neskleisti", — ragino jis.

  Anglijos ir Švedijos bendrovės "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19 kovo 25 dieną buvo pervadinta į "Vaxzevria".

  "Vaxzevria" sausio 29 dieną buvo užregistruota visoje Europos Sąjungoje. Tuo tarpu jos tiekimas į Lietuvą prasidėjo vasario 6 dieną.

  Nuo to laiko "AstraZeneca" pristatė į Lietuvą 127,7 tūkst. vakcinos dozių, o gyventojų vakcinacijai sunaudota 106,4 tūkst. dozių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Lietuvoje ketinama pakelti subsidijų lubas COVID-19 paveiktoms įmonėms
  Veryga pasipiktino išlaidingu požiūriu į vakcinas
  Kauno oro uoste pradėta daryti mokamus koronaviruso tyrimus
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU)

  Svarbiausios temos