23:12 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu pranešime pabrėžiama, kad elektrinių gedimų informavimo funkcionalumas startuos nuo balandžio 6 dienos

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) pristato naują saulės elektrinių gedimų informavimo pilotinį projektą, dėl kurio patys elektros energiją generuojantys vartotojai gaus pranešimus, jeigu jų saulės elektrinės nustos veikti, praneša ESO spaudos tarnyba.

  Taip pat bendrovė užfiksuos galimus gedimus pasinaudojus kliento objekte įrengto skaitiklio duomenimis bei praneš klientams trumpąja žinute arba el. laišku apie galimą saulės elektrinės darbo sutrikimą. Pažymima, kad nemokama paslauga veiks automatiškai ir papildomų veiksmų gaminantys vartotojai atlikti neturės.

  Elektrinių gedimų informavimo funkcionalumas startuos nuo balandžio 6 dienos.

  "Saulės elektrinė yra kliento vidaus įrenginys. Nors ESO šių elektrinių priežiūros nevykdo — tikime, kad informacija apie galimą elektrinės neveikimą klientams bus vertinga ir leis neprarasti saulės sugeneruojamos elektros energijos. Iš viso šalyje yra apie 8,5 tūkst. privačių gaminančių vartotojų, kurie energiją gamina savo saulės elektrinėse. Iki šiol saulės elektrinę naudojantis vartotojas, norintis sužinoti ar jo elektrinė neveikia, turėdavo aktyviai stebėti savo saulės jėgainės darbą", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad tokio tipo elektrinių gedimų informavimas įmanomas tik įdarbinant nuotolinės apskaitos galimybes. 

  Visi privatūs elektrą gaminantys vartotojai, kurie turi fizines saulės jėgaines, pranešimus apie galimus gedimus gaus automatiškai.

  Tegai:
  Lietuva, vartotojai, elektros energija, energija, elektra

  Svarbiausios temos