00:56 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Prie sveikinimų prisidėjo ir buvęs ministras pirmininkas, Seimo narys Saulius Skvernelis, kuris skatina branginti ir saugoti šį nepaprastą šalies kampelį

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sveikina su Palangos atgavimo šimtmečiu. Apie tai prezidentas rašo savo Facebook paskyroje.

  "Kai prieš 100 metų ką tik atkurta Lietuvos valstybė taikiai ir diplomatiškai išsprendė teritorinį ginčą su Latvija, mūsų šalis atgavo Palangą su Šventąja. Sveikinu palangiškius džiugios sukakties proga! Tai puiki diena pasidžiaugti ir prisiminti tarptautinės diplomatijos galią teisingais sprendimais šimtmečiams kurti taikią kaimynystę", — rašo jis.

  Prie sveikinimų prisidėjo ir buvęs ministras pirmininkas, Seimo narys Saulius Skvernelis.

  "Tikriausiai kiekvienas iš mūsų savo vaikystės prisiminimuose saugo tą pirmą akimirką, kai savo akimis pagaliau išvydo jūrą — tokią plačią, bekraštę, truputį gąsdinančią, tačiau nepaprastai viliojančią prieiti arčiau. Prisiminimai apie pajūryje kartu su šeima praleistą laiką vienija ištisas šeimų kartas", — rašo savo Facebook paskyroje Skvernelis.

  Jis skatina branginti ir saugoti šį nepaprastą šalies kampelį, "kad ne tik mes, bet ir mūsų ateities kartos galėtų tuo džiaugtis".

  Pažymima, kad 1921 metų kovo 30 dieną Lietuvai buvo grąžintas Palangos kraštas ir gauta 19,5 km ilgio jūros pakrantės ruožas.

  Palangos krašto atgavimas buvo didelis Lietuvos jaunos diplomatijos laimėjimas ir autoriteto pakylėjimas. Juo džiaugėsi visa Lietuva. Dabar viena gražiausių Palangos centrinių gatvių pavadinta LDK Gedimino ordinu apdovanoto profesoriaus J. Simpsono vardu. Tai padėka tuometinio Arbitražo komisijos pirmininkui, išsprendusiam Palangos klausimą Lietuvos naudai.

  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda, Palanga

  Svarbiausios temos