06:48 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu pabrėžiama, kad pagal naujas nuostatas daugiau garbaus amžiaus piliečių savo asmens dokumentus galės keisti rečiau

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektui, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Šiuo įstatymu bus tobulinamas asmens dokumentų išdavimo procesas, todėl piliečiams teikiamos asmens dokumentų išdavimo paslaugos bus patogesnės.

  Pabrėžiama, kad vienas iš pagrindinių pasikeitimų — nuo kitų metų liepos 1 dienos piliečio pageidavimu ir jo lėšomis nauja asmens tapatybės kortelė ar naujas pasas galės būti saugiai pristatyti į nurodytą vietą. Tuo pačiu, asmens dokumentai galės būti siunčiami tik tokiu atveju, jei naujuosiuose dokumentuose nebus pasikeitę asmens duomenys: vardas, pavardė, lytis, gimimo data, asmens kodas, o atsiimdamas dokumentus pilietis galės patvirtinti savo tapatybę.

  "Asmens tapatybės dokumentų išdavimas mūsų piliečiams bus paprastesnis ir patogesnis. Ypač svarbu, kad išduodant asmens dokumentus eilės Migracijos departamente mažėtų, o piliečiai būtų aptarnaujami greitai, saugiai ir kokybiškai", — sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Pabrėžiama, kad pagal naują tvarką, norint palengvinti dokumentų pateikimo procedūras, kai kreipiamasi dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo vaikui, numatoma, jog, pateikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo vaikui iki dvejų metų, vaikui dalyvauti nebūtina. 

  Teigiama, kad pagal naujas nuostatas daugiau garbaus amžiaus piliečių savo asmens dokumentus galės keisti rečiau — piliečiams nuo 70 metų asmens tapatybės kortelė bus išduodama 30 metų. Šiuo metu 20 metų galiojanti asmens tapatybės kortelė išduodama tik vyresniems kaip 75 metų amžiaus piliečiams.

  Tegai:
  Seimas, Lietuva, pasas

  Svarbiausios temos