14:58 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama plėtoti karinės žvalgybos ir KTU mokslininkų bendradarbiavimą, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio Lietuvos karinėje žvalgyboje

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Antruoju operatyvinių tarnybų departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD prie KAM), praneša KTU spaudos tarnyba.

  Pažymima, jog tai pirmas toks susitarimas, kurį per trisdešimt savo veiklos metų pasirašė Lietuvos karinė žvalgyba.

  Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius pulkininkas Elegijus Paulavičius pareiškė, jog dabar yra informacinis amžius, todėl technologijos ir žmogus yra neatsiejami.

  "Dėl įvairių sričių specialistų darbo rinkoje varžosi ne tik privataus verslo sektorius, bet ir valstybinės įstaigos. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra viena iš tų institucijų, kurioms taip pat reikalingos informacinių technologijų ekspertų įžvalgos ir  žinios. Tokių specialistų pagalba galime greičiau tobulėti ir pasiekti savo strateginius tikslus", — pareiškė Paulavičius.

  Pasirašyta sutartimi bus plėtojamas karinės žvalgybos ir KTU mokslininkų bendradarbiavimas, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio Lietuvos karinėje žvalgyboje. Kartu planuojama rengti ir įgyvendinti naujus mokslinius tyrimus. Be to, KTU studentams atsivers praktikos ir įsidarbinimo galimybės krašto apsaugos sistemoje.

  Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra Krašto apsaugos ministerijai pavaldi institucija, vykdanti žvalgybą ir kontržvalgybą gynybos, karinėje-politinėje, karinėje-ekonominėje, karinėje-technologinėje ir karinėje-informacinėje srityse. Ši veikla apima ir krašto apsaugos sistemos institucijų veiklą užsienyje bei valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos apsaugą.

  Karinės žvalgybos personalą sudarantys pareigūnai — profesinės karo tarnybos kariai ir civiliai. Dėl ypatingų reikalavimų tarnybai kandidatai į departamentą atrenkami itin kruopščiai, jiems keliami aukšti profesinių žinių bei įgūdžių reikalavimai.

  Tegai:
  žvalgyba, Kauno technologijos universitetas (KTU), Lietuva

  Svarbiausios temos