08:27 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Gausios policijos pareigūnų pajėgos budės patikros postuose tarp savivaldybių, bus skirta daugiau dėmesio susibūrimams viešose erdvėse, tikrins ir vykstančius traukiniais 

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Šventinį Velykų savaitgalį judėjimo ribojimą patikros postuose kontroliuos daugiau nei 3 300 policijos pareigūnų ir kitos viešojo saugumo tarnybos, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Pažymėta, kad taip bus siekiama užtikrinti judėjimo kontrolę bei kuo didesnį transporto pralaidumą tarp savivaldybių bei tiems asmenims, kurie vyksta dėl neatidėliotinų priežasčių.

  Policijos pareigūnai taip pat skirs daugiau dėmesio susibūrimams viešose erdvėse, tikrins vykstančius keleiviniais traukiniais.

  "Suprantame, kad žmonės yra įsitempę ir jaučia psichologinį nuovargį dėl užsitęsusios pandemijos, tačiau situacija išlieka gana sudėtinga, sergamumas koronaviruso infekcija nemažėja. Siekiant suvaldyti judėjimo kontrolę šalyje šventiniu laikotarpiu policijos pareigūnams talkins kitos statutinės tarnybos, kad visiems norintiems  išvykti su svarbia priežastimi nereikėtų laukti ilgai prie patikros punktų", — teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Judėjimas per karantiną

  Per praėjusį savaitgalį policija apgręžė beveik 1,4 tūkstančio automobilių. Už ribojimų nesilaikymą surašyti 102 administracinių nusižengimų protokolai.

  Judėjimas prie vidinių Europos Sąjungos sienų išlieka labai intensyvus, vidutiniškai per parą pravažiuoja apie 2 000 transporto priemonių, patikrinama apie 350 asmenų. 

  Per praėjusią ir šią savaitę patikrinta apie 3 500 asmenų, beveik 1 000 iš jų neturėjo registracijos QR kodų. Iš viso nuo vasario 17 dienos patikrinta beveik 18 tūkst. asmenų, atvykusių iš Lenkijos pusės.

  Nuo pirmadienio Lenkija taip pat pradėjo taikyti papildomas kontrolės priemones prie sienos — reikės pateikti neigiamą testo, atlikto ne vėliau nei 48 val. iki atvykimo, rezultatą. 

  Sergamumas ir imunitetas Lietuvoje

  Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų šalyje yra 318 atvejų, tačiau daugiau nei dešimtyje savivaldybių šis rodiklis yra blogesnis už Lietuvos vidurkį. Didesnis sergamumas fiksuojamas ir Vilniaus rajone, Visagine, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Ignalinos, Švenčionių rajonuose, taip pat Panevėžyje, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėse.

  Per pastarąją parą Lietuvoje buvo nustatyti 853 nauji koronaviruso atvejai, šiuo metu serga 9 198 žmonės, 199 023 žmonės pasveiko.

  Iš viso respublikoje patvirtinta 216 119 COVID-19 atvejų, mirė 3 574 žmonės.

  Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje panaudota 495,3 tūkst. vakcinos dozių. Pirmąja doze paskiepyta apie 336 tūkst. asmenų, antrąja doze paskiepyta 158 tūkst. asmenų.

  Į Lietuvą gautos 642,3 tūkst. vakcinos dozės, 565,7 tūkst. pristatytos į vakcinavimo centrus, iš jų sunaudota 495,3 tūkst.

  Dar šia tema

  Lietuva paragino Slovėniją remti ES politiką santykiuose su Rusija
  Kaune nuo tarnybos nušalintas neblaivus pastebėtas policininkas
  Lietuva sugalvojo, kaip uždaryti kelią į Europą Rusijos piliečiams
  Tegai:
  policijos pareigūnai, Velykos

  Svarbiausios temos