14:02 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1853)

  Pasak sveikatos apsaugos ministro, sergamumo rodikliai Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis kelia nerimą

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Dviejuose Lietuvos regionuose jau vyrauja "britiškoji" koronaviruso padermė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje sakė sveikatos asaugos ministras Arūnas Dulkys.

  Pasak SAM vadovo, pastarųjų savaičių epidemiologiniai rodikliai nepalankūs ir kelia nerimą.

  "Buvome jau pasiekę 220 atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų, bet stabtelėjome. Šiuo metu vėl esame virš 300, bet tai įrodo tik sausa statistika, jeigu žiūrėtume į pandemijos pagreitį ir realią situaciją, tai mes, panašu, judame link 400–500 atvejų per 14 dienų ir tai yra bloga žinutė", — sakė ministras.

  Dulkys pažymėjo, kad padėtis tampa sudėtingesnė ir dėl Lietuvoje paplitusių koronaviruso mutacijų. Ypač tai pastebima dviejuose šalies regionuose.

  "Mutacijos tai yra paslaptingoji mūsų vieta, kur mes tik pusantro gero mėnesio užsiimame tokia reguliaria sistemine sekoskaita, daug analitinių ir vertingų įžvalgų neturime, tačiau jau žinome, kad Marijampolės, Vilniaus regionuose jau dominuoja būtent britiškoji atmaina su savo kitokiu greičiu, kitokiom pasekmėm", — sakė jis.

  Sveikatos apsaugos ministras taip pat pristatė, kaip buvo sudarytas skiepijimo proceso prioritetų sąrašas. Pasak jo, iš dalies buvo remtasi užsienio šalių praktika, ypač pirmosiomis skiepijimo proceso dienomis.

  Anot Dulkio, vėliau pereita prie senyvo amžiaus žmonių ar tam tikrų sektorių, kurių veiklos atnaujinimas yra ypač svarbus, skiepijimo.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Savo ruožtu SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigė, kad žmonės, kurie iš pradžių abejojo ​​dėl vakcinacijos, keičia savo nuomonę. Anot jos, "AstraZeneca" išlieka mažiausiai populiari tarp vakcinų.

  Grebenkovienė taip pat pažymėjo, kad vakcinacijos tempų plėtimui nebeužtenka skiepyti tik darbo dienomis. Todėl planuojama sparčiau skiepyti ir savaitgaliais.

  Grebenkovienės teigimu, ministerija kuria vadinamąjį žaliąjį pažymėjimą. Sertifikatas apims tris aspektus — vakcinaciją, pasveikimą ir testavimą, ir leis laisvai judėti po miestus.

  Iš viso per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje užsikrėtė daugiau nei 216 tūkstančių žmonių, mirė daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių.

  Šiuo metu viena vakcinos doze vakcinuota daugiau nei 336 tūkst. žmonių, o dviem — daugiau nei 158 tūkst. žmonių.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Taip pat sugrąžinti judėjimo tarp savivaldybių apribojimai Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1853)

  Dar šia tema

  Rusija įregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 gyvūnams
  Lietuva apkaltino "Kremliaus kontroliuojamą" žiniasklaidą "sąmokslo teorijų" skelbimu
  Lazdijų rajone esančioje audinių fermoje nustatytas naujas COVID-19 židinys
  Tegai:
  mutacija, koronavirusas, Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos