06:56 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot jos, dabar svarbiausia — didinti vakcinavimo tempus, pasinaudojant į Lietuvą atvykstančiais vakcinų kiekiais, kurie bus gerokai didesni negu anksčiau

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė nuotolinės konferencijos metu teigė, kad artimiausiu metu svarbiausiu iššūkiu taps vakcinų, kurių Lietuva netrukus gaus gerokai daugiau negu anksčiau, panaudojimas.

  Premjerė pabrėžė, kad, jei Velykų metu žmonės laikysis karantino nurodymų, tai greičiausiai Vyriausybė griežtų sprendimų po švenčių nepriims.

  Be to, ministrė pirmininkė tvirtino, kad epidemiologinė situacija šalyje nėra iš esmės pakitusi — labiausiai sergamumas koronavirusu auga Rytų Lietuvoje.

  "Kažkokių labai gerų žinių nėra, tačiau situacija yra daugiau ar mažiau tokia pati, kokia buvo vakar ir užvakar, tai yra, atvejų skaičius aplink Vilnių ir savivaldybėse Rytų Lietuvoje toliau kyla, kitose savivaldybėse situacija yra šiek tiek geresnė, tačiau negalima pasakyti, kad neprastėja", — sakė Šimonytė.

  Karantinas
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anot jos, dabar svarbiausia — didinti vakcinavimo tempus, pasinaudojant į Lietuvą atvykstančiais vakcinų kiekiais, kurie bus gerokai didesni negu anksčiau.

  "Šią savaitę savivaldybėms yra jau arba dar bus paskirta daugiau negu 130 tūkstančių dozių, iš kurių pirmajai dozei galima bus skirti beveik 100 tūkstančių, jei tiksliai — 96 tūkstančius", — aiškino Šimonytė.

  Šimonytė, paklausta, kokio karantino režimo galima tikėtis po Velykų, teigė, kad tai priklausys nuo žmonių elgesio ir epidemiologinės situacijos.

  "Jei šventes stengsimės sutikti saugiai ir pernelyg nekeldami rizikos kažkokiu namudiniu bendravimu vieni kitiems, ir nebus kažkokio labai reikšmingo sprendimo sveikatos sistemai — kol kas ji yra daugiau ar mažiau stabili, užimtų lovų skaičius per savaitę laikosi maždaug stabiliai — tai manau, kad Vyriausybė gali kažkokių labai specialių ar griežtų sprendimų išvengti", — aiškino ji.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Ji taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 215 tūkst. COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 198 tūkst. pacientų, mirė šiek tiek daugiau nei 3,5 tūkst. žmonių. Visiškai paskiepyta daugiau nei 152 tūkst. žmonių.

  Tegai:
  karantinas, Velykos, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos