05:04 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Anot premjerės Ingridos Šimonytės, kol kas laukiama ekspertų nuomonių Imuniteto paso skyrimo klausimais

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė per trečiadienio spaudos konferenciją papasakojo, kad šiuo metu laukiama ekspertų išvados apie tai, kokį žmogų galima laikyti epidemiologiškai saugiu ir turinčiu įgyti Imuniteto pasą.

  Premjerė, sulaukusi klausimo apie imuniteto pasą, patikino, kad šiuo metu svarbiausia apibrėžti, kurie žmonės galėtų turėti tokį dokumentą. 

  "Kalbant apie Imuniteto pasą, pagrindinis klausimas yra kriterijai: kokia žmogaus būklė lemia, kad žmogų būtų galima pavadinti saugiu epidemiologiniu požiūriu. Pavyzdžiui, kiek laiko turi būti praėję po vakcinų ar po kiekvienos vakcinos vienodai, koks tai turi būti dienų skaičius, kiek laiko po persirgimo galime fiksuoti, kad žmogus turi imunitetą? Tai reikalinga, kad šiuos parametrus paėmus iš e.sveikatos ir ten pasitikrinus būtų galima žmogui suteikti galimybę laisviau judėti ar dalyvauti renginiuose, ar lankytis kokiose nors vietose", — sakė Šimonytė.

  Anot ministrų kabineto vadovės, kol kas laukiama ekspertų nuomonių Imuniteto paso skyrimo klausimais.

  Praeiviai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Dabar kol kas laukiame mūsų ekspertų patarimo, kaip galėtume apibrėžti žmogų, kurį laikytume turinčiu teisę į tam tikrą epidemiologinio saugumo požymį. Po to jau prasidės kiti dalykai, techniniai programavimo darbai. Svarbu, kad Imuniteto pasas derėtų su ES sprendimu, kuris turės būti vėliau įgyvendintas", — akcentavo ji.

  Imuniteto pasas jau svarstomas Europos Sąjungos lygmeniu, tačiau pirmiausia kalbama apie jo naudojimą kelionėms tarp ES valstybių. Apie panašius sprendimus garsiai kalba kai kurios ES šalys, tokios kaip Danija, Švedija.

  Planuojama, kad elektroninis vakcinacijos pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus. Dokumentą planuojama parengti iki vasaros.

  Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliniu būdu susitikęs su Sveikatos ekspertų tarybos (SET) nariais, pažymėjo, kad skaitmeninio imuniteto sertifikato, kuris leistų ES šalių gyventojams saugiai keliauti į užsienį, atsiradimas leistų sparčiau atlaisvinti pandemijos laikotarpiu nukentėjusį socialinį ir ekonominį gyvenimą, ir Lietuva turėtų siekti kuo greičiau prisijungti prie tokios europinės sistemos.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  Vilniuje siūloma įvesti COVID-19 imuniteto pasą
  Estijoje pradėjo testuoti skaitmeninius "imuniteto pasus" dėl COVID-19
  Ministrė pirmininkė pasisakė apie galimas imuniteto paso privilegijas
  Seime suskaičiavo, kiek deputatų neatvyko pasiskiepijus 
  Prieš ES viršūnių susitikimą Nausėda priminė apie Rusiją
  Tegai:
  Lietuva, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos