01:28 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Artimiausiu metu naujo traukos centro projektas bus pristatytas visuomenei, o sulaukus pritarimo — parduotas aukcione

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Vilniaus miesto taryba trečiadienį pritarė valčių elingo vystymo koncepcijai, kurią bendrovė "Vilniaus vystymo kompanija" pasiūlė Neries krantinėje, T. Kosciuškos gatvėje, esančio statinio tvarkybai, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Pramoginio irklavimo ir maitinimo paslaugų vietos projektas greit bus pristatytas visuomenei, o sulaukus pritarimo — parduotas aukcione.

  "Tokiu keliu sutvarkytas statinys atitiks Vilniaus miesto savivaldybei priimtiną architektūrinę koncepciją ir naudojimo būdą, o miestui istoriškai svarbioje reprezentacinėje vietoje atsiras privačiomis lėšomis finansuotas objektas — valčių elingas ir maitinimo įstaiga", — komentavo Vilniaus miesto vicemeras Tomas Gulbinas. 

  Jis pažymėjo, kad tai pirmas toks savivaldybės ir "Vilniaus vystymo kompanijos" projektas, kai parduodamas ne tik turtas, bet ir jo vystymo koncepcija. Manoma, kad tai gali apsaugos miestą nuo nepageidaujamų plėtros vizijų ir užmojų teritorijoje.

  Artimiausiu metu šio naujo traukos centro projektas bus pristatytas viešai. Gavus visuomenės ir savivaldybės specialistų pritarimą bei specialiuosius architektūros ir paveldosaugos reikalavimus, prisijungimo prie komunikacijų sąlygas, elingas bus parduodamas viešojo aukciono būdu kartu su parengtais projektiniais pasiūlymais. 

  Pirkimo–pardavimo sutartyje bus nustatytas įpareigojimas pirkėjui elingo rekonstrukciją atlikti pagal projektiniuose pasiūlymuose numatytą architektūros koncepciją bei nurodytą paskirtį. Bus nustatytas ir maksimalus statybą leidžiančio dokumento rengimo ir statybos terminas bei baudos už pirkimo-pardavimo sutarties nesilaikymą.

  Pirmoji medinė valčių prieplauka šioje vietoje buvo pastatyta dar 1910 m., 1932 m. atidarytas Vilniaus irklavimo klubas. Šiuo metu tai yra neregistrinis kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, kultūrinę išliekamąją vertę. 

  Vieta yra planuojamos tvarkyti kairiosios Neries krantinės teritorijoje, tad numatyta, kad vystomo objekto projektiniai sprendiniai turi derėti su krantinės sutvarkymo planais, o darbai turės būti atliekami derinant su krantinės projektavimo ir tvarkymo darbais.

  Dar šia tema

  Vilniuje, Neries krantinėje, planuojama įkurti naują traukos centrą
  Kauno technologijos universitetas bendradarbiaus su Lietuvos karine žvalgyba
  Dulkys įvardijo šalies regionus, kuriuose vyrauja "britiškoji" padermė
  Vilniaus centre pastebėtas lydekas nelegaliai žvejojęs asmuo — video
  Tegai:
  Neris, Vilnius

  Svarbiausios temos