09:09 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Anksčiau PSO pranešė, kad labiausiai tikėtinas koronaviruso kilmės scenarijus — jo plitimas nuo šikšnosparnių žmonėms per kitą gyvūną

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Lietuva prisijungė prie dviejų tarptautinių pareiškimų dėl ataskaitos apie COVID-19 kilmę. Apie tai pranešė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Reaguodama į kovo 30 dieną paskelbtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitą iš Kinijoje surengtos mokslinės tiriamosios misijos COVID-19 viruso kilmės šaltiniui nustatyti, Europos Sąjunga padarė pareiškimą, kuriuo ragina PSO tęsti tyrimus, pateikti aiškų tolesnių darbų kalendorių ir reguliariai informuoti valstybes nares apie daromą pažangą. Pareiškimu siekiama, kad būtų nustatytas COVID-19 ligos sukėlėjo kilmės šaltinis ir sukurtos geresnės prielaidos pasiruošti globaliems sveikatos iššūkiams ateityje.

  Be to, Lietuva kartu su JAV, Jungtine Karalyste ir kitomis bendramintėmis valstybėmis padarė dar vieną kolektyvinį pareiškimą, kuriame išreiškiamas susirūpinimas dėl pavėluotai atliktų tyrimų ir nepakankamos prieigos prie duomenų bei biologinės medžiagos pavyzdžių. Pareiškime taip pat raginama užtikrinti visišką tolesnių tyrimų skaidrumą ir savalaikiškumą. 

  Anksčiau PSO įvardijo labiausiai tikėtiną koronaviruso atsiradimo scenarijų. Buvo pranešta, kad labiausiai tikėtinas COVID-19 kilmės scenarijus — viruso plitimas nuo šikšnosparnių žmonėms per kitą gyvūną, o jo nutekėjimas iš laboratorijos, priešingai, yra "labai mažai tikėtinas".

  COVID-19 testas
  © Sputnik / Алексей Сухоруков

  Tarptautinė PSO ekspertų grupė kartu su Kinijos ekspertais atliko bendrus COVID-19 kilmės nustatymo tyrimus. PSO ekspertams pavyko aplankyti Uhano virusologijos institutą, įskaitant labai izoliuotą BSL-4 laboratoriją, kuri buvo susijusi su gandais apie tariamą viruso nutekėjimą ar galimą dirbtinę COVID-19 kilmę, ligoninę, Huanano jūros gėrybių turgų, taip pat kontrolės ir ligų prevencijos centrą.

  Vasario mėnesį ekspertai surengė spaudos konferenciją, kurioje apibendrino darbą Uhane. Šiuo metu nežinoma, kokį vaidmenį Huanano jūros gėrybių turgus Uhane atliko viruso plitime, be to, jie šikšnosparnių tiesioginio COVID-19 patekimo į turgų tikimybę laiko mažai tikėtina, o tai rodo, kad tai greičiausiai buvo tarpinis viruso nešiotojas. PSO ekspertai ketina ištirti šią hipotezę ateityje. Tačiau jie teigė, kad viruso perdavimas žmonėms dėl laboratorinio nutekėjimo mažai tikėtinas.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  Lietuva gavo devintą "Vaxzevria" vakcinų nuo COIVD-19 siuntą
  Kroatija leido atvykti į šalį pasiskiepijus "Sputnik V" vakcina
  "Maxima" dalins dovanas nuo COVID-19 pasiskiepijusiems darbuotojams
  Tegai:
  koronavirusas, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva

  Svarbiausios temos