15:01 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad Galmino elgesys neatitinka prokurorams keliamų aukštų elgesio, etikos ir reputacijos standartų

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Lietuvoje teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje buvęs prokuroras Saulius Galminas kaltinamas nežymiu šeimos nario sveikatos sutrikdymu ir fizinio skausmo sukėlimu. Apie tai pranešė Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šių metų sausį, kai į policiją kreipėsi kaltinamojo sutuoktinė, nurodydama, kad prieš ją smurtavo jos vyras.

  Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatytos visos reikšmingos įvykio aplinkybės, gauti liudytojų parodymai, specialistų išvados bei kiti duomenys. Galminas ikiteisminio tyrimo metu prisipažino kaltas.

  Siekiant apsaugoti su įvykiu susijusių mažamečių vaikų teisėtus interesus, detalesnė informacija apie įvykį viešai neskelbtina.

  Dėl šio įvykio Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriuje taip pat buvo atliktas tarnybinis patikrinimas. Susipažinusi su patikrinimo išvada bei teikimu dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo generalinė prokurorė Nida Grunskienė šių metų kovo 23 dieną  Saulių Galminą atleido iš pareigų.

  Pažymima, kad Galmino elgesys neatitinka prokurorams nustatytų aukštų elgesio, etikos ir reputacijos standartų.

  "Toks elgesys vertintinas kaip šiurkštus tarnybinis pažeidimas ir prokuroro priesaikos sulaužymas, nes neteisėtais tyčiniais veiksmais, panaudojant fizinį smurtą, pasikėsinta į vieną labiausiai saugomų vertybių — žmogaus sveikatą. Tai akivaizdžiai nesuderinama su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais", — rašoma pranešime.

  Galmino padarytas tarnybinis pažeidimas yra nesuderinamas su prokurorams keliamais nepriekaištingo elgesio reikalavimais, jo duota prokuroro priesaika, statusu, pareigomis ir su teisėtais visuomenės lūkesčiais, todėl pasiūlyta skirti griežčiausią tarnybinę nuobaudą — atleidimą iš tarnybos.

  Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato viešuosius darbus arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 2 metų.

  Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

  Dar šia tema

  Gapšys įtariamas ryšiais su skandale dalyvavusia įmone
  Lietuvos teismas baigė Paleckio bylos įrodymų tyrimą
  Teismas sugriežtino Melio ir Ivanovo bausmes Sausio 13-osios byloje
  Tegai:
  smurtas, prokuratūra, Lietuva

  Svarbiausios temos