23:06 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VMVT duomenimis, koronavirusu buvo susirgęs vienas ūkio darbuotojas, todėl tikėtina, kad virusas galėjo būti perduotas ir audinėms

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Nustatytas dar vienas koronaviruso SARS-CoV-2 protrūkis audinių ūkyje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Ketvirtas šios ligos židinys patvirtintas Radviliškio rajone, Bružių kaime, esančioje audinių fermoje, kurioje yra 7,6 tūkst. audinių.

  SARS-CoV-2 virusas šiame ūkyje laikomoms audinėms patvirtintas kovo 31 dieną, ištyrus atrinktus 5 audinių mėginius (4 teigiami). Liga diagnozuota virš 10 mėn. amžiaus patelėms.

  VMVT duomenimis, koronavirusu buvo susirgęs vienas ūkio darbuotojas, todėl tikėtina, kad virusas galėjo būti perduotas ir audinėms. Tik gavus šią informaciją, ūkyje buvo atrinkti laikomų audinių mėginiai, kuriuos ištyrus ir diagnozuota liga.

  Ūkiui taikomos analogiškos sustiprintos kontrolės priemonės, kaip ir iki tol nustatytuose židiniuose. Uždraustas gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, atsakingi ūkio asmenys privalo suderinti audinių gaišinimo planą su VMVT. Ūkio patalpos bus dezinfekuojamos specialiomis priemonėmis.

  Gaišinamos bus tik tos audinės, kurios yra sergančios, arba įtariama, kad jos galėjo užsikrėsti ar turėti koronaviruso simptomų. Sirgusių žvėrelių gaišenos bus saugiai sunaikintos šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėje. Papildomi mėginiai tyrimams bus atrenkami, siekiant įvertinti, kiek liga ūkyje išplito.

  Dar šia tema

  Latvijoje tiriama pensininko mirtis po vakcinacijos "AstraZeneca"
  Epidemiologas prognozuoja, kad ateityje padidės pandemijų skaičius
  Epidemiologas prognozuoja koronaviruso epidemijos pabaigą Rusijoje
  Tegai:
  audinė, koronavirusas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos