14:41 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Darbas specialiosiose tarnybose jauniems Lietuvos gyventojams gali būti viliojamas dėl didelių atlyginimų, mano ekspertas Igoris Šatrovas

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Lietuvos jaunimas gali mielai eiti į žvalgybą, nes ten uždarbis didesnis, interviu Sputnik Lietuva savo įžvalgomis pasidalino politologas, Nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas.

  Tokias išvadas jam leido padaryti tai, kad Lietuvos antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pasirašyta sutartimi bus plėtojamas karinės žvalgybos ir KTU mokslininkų bendradarbiavimas, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio Lietuvos karinėje žvalgyboje.

  "Aš tai vertinčiau rimtai. Lietuvoje nėra daug galimybių uždirbti, todėl manau, kad jaunimas mielai eis į tokią tarnybą. Ten moka daugiau nei kai kuriose komercinėse struktūrose. Turime būti atsargūs. Nepaisant akivaizdaus geopolitinio nereikšmingumo Baltijos šalių, NATO misijos ir Vakarų žvalgybos misijos išlieka netoli Rusijos sienų. Ten išbandomos technologijos gali pasirodyti rimtos ir pavojingos", — sakė interviu Šatrovas.

  Jis teigia, kad nacionaliniai interesai yra antraeiliai Lietuvos politiniam elitui, tačiau visų pirma paisoma JAV ir kitų Vakarų valstybių interesų.

  "Šių rėmėjų komandas pirmiausia vykdo politinis elitas, net jei jos skiriasi nuo nacionalinių interesų. Jie labai aiškiai, nuosekliai vykdo, todėl iš esmės ruošiama labai rimta bazė. Mes kažkada numatėme, kad tai būtų tramplinas prie Rusijos sienų. Dabar tai vyksta. Visų pirma, projektai, kurie vykdomi šiose šalyse, yra informacinio karo prieš Rusijos Federaciją projektai", — pridūrė jis.

  Pasirašyta sutartis be kita ko numato ir naujus mokslinius tyrimus. Be to, KTU studentams atsivers praktikos ir įsidarbinimo galimybės krašto apsaugos sistemoje.

  Sutarties pasirašymo metu Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius pulkininkas Elegijus Paulavičius sakė, kad dėl įvairių sričių specialistų darbo rinkoje varžosi ne tik privataus verslo sektorius, bet ir valstybinės įstaigos. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra viena iš tų institucijų, kurioms taip pat reikalingos informacinių technologijų ekspertų įžvalgos ir žinios.

  Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra Krašto apsaugos ministerijai pavaldi institucija, vykdanti žvalgybą ir kontržvalgybą gynybos, karinėje-politinėje, karinėje-ekonominėje, karinėje-technologinėje ir karinėje-informacinėje srityse. Ši veikla apima ir krašto apsaugos sistemos institucijų veiklą užsienyje bei valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos apsaugą.

  Karinės žvalgybos personalą sudarantys pareigūnai — profesinės karo tarnybos kariai ir civiliai. Dėl ypatingų reikalavimų tarnybai kandidatai į departamentą atrenkami itin kruopščiai, jiems keliami aukšti profesinių žinių bei įgūdžių reikalavimai.

  Dar šia tema

  Dėl pandemijos į karines pratybas Estijoje bus pakviesta 300, o ne 5 tūkst rezervistų
  Prieš ką nukreiptos Amerikos pratybos "DEFENDER Europe"
  Minskas atkreipė dėmesį į šalių atliekamas pratybas prie Sąjunginės valstybės sienų
  Tegai:
  Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos