09:54 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)

  Statistika atspindi vyresnių nei 18 metų asmenų imtį. Paaiškėjo, kad tarp Baltijos šalių mažiausiai paskiepyta žmonių Latvijoje

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Lietuva pateko į Europos Sąjungos šalių dešimtuką pagal žmonių, paskiepytų nuo COVID-19, skaičių, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

  Karantinas
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Šiuo metu daugiausia vyresnių nei 18 metų amžiaus žmonių, gavusių pirmąją vakcinos dozę, yra Maltoje — 25,5 proc. Antrąją vietą užima Vengrija su 23,7 proc., trečiąją — Suomija, 18,8 proc., o ketvirtąją vietą užima Lietuvos kaimynė Estija, turinti 18,1 proc.

  Lietuva yra devintojoje vietoje — čia paskiepyta 13,7 proc. Kaimyninėje Latvijoje šis rodiklis beveik dvigubai mažesnis — 6,7 proc.

  Tuo tarpu Maltoje taip pat didžiausias procentas visiškai paskiepytų žmonių — 10,9 proc., antrojoje vietoje yra Vengrija su 8,6 proc., trečia — Danija su 7,9 proc.

  Baltijos šalyse abiem dozėmis paskiepyti: Lietuvoje — 5,7 proc. suaugusių gyventojų, Estijoje — 5,9 proc., Latvijoje — tik 1,4 proc.

  Anksčiau sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė sakė, kad Lietuva yra pirmoji ES pagal gautų ir pritaikytų vakcinų santykį šalyje. Anot jos, jau sunaudota daugiau nei pusė milijono dozių.

  Nuo koronaviruso nukentėję šalies gyventojai sulaukė 350 mln. eurų paramos >>

  Iki šiol Lietuvoje nustatyta daugiau nei 217 tūkstančių infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkstančio žmonių. Pirmąja doze buvo paskiepyta daugiau kaip 349 tūkst., visiškai paskiepytų — daugiau kaip 165 tūkst.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Ji taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)

  Dar šia tema

  Latvijoje tiriama pensininko mirtis po vakcinacijos "AstraZeneca"
  Gincburgas kalbėjo apie antikūnų titrą praėjus metams po "Sputnik V" vakcinacijos
  Viskas įskaičiuota: Turkijos žurnalistas papasakojo apie "vakcinacijos turus" į Rusiją
  Tegai:
  Lietuva, vakcinacija

  Svarbiausios temos