19:29 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Vilniaus meras priminė, kad vakcinacijos punktai veiks visą Velykų savaitgalį, ir paragino pasiskiepyti

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasiskiepijo vakcina nuo COVID-19 "Vaxzevria" (AstraZeneca). Apie tai jis papasakojo Facebook.

  Šimašius taip pat pranešė, kad per ateinantį savaitgalį miestas gaus 17 tūkstančių šio preparato dozių, o tai yra daug daugiau nei buvo anksčiau.

  Meras taip pat priminė, kad vakcinacijos punktai veiks Velykų savaitgalį.

  "Kviečiame: lėtinėmis ligomis sergančius, abiturientus sulaukusius 18-os, dėstytojus, mokytojus, senjorus 65+ su kuriais nepavyko susisiekti, užsienio misijų dalyvius. Šiose grupėse daugiau nei 100 tūkst. žmonių", — paragino Šimašius.

  Jis pažymėjo, kad po jų skiepijimo bus kviečiamos kitos nuolatinio socialinio kontakto sąlygomis dirbančių žmonių grupės.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino gyventojus atvykti pasiskiepyti, kad Velykų šventė būtų saugesnė. Lietuvos vadovas pareiškė, kad prieš šventę Lietuva gavo daug vakcinos dozių, o po Velykų preparatų respublikai kas savaitę daugės.

  Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad kol kas Lietuvoje vis dar vėluojama su pagyvenusių žmonių vakcinacija. Iš viso paskiepyti 38 procentai vyresnių nei 80 metų respublikos gyventojų.

  Lietuvos politikai skiepijami preparatu "Vaxzevria" (AstraZeneca), kad padidintų pasitikėjimą juo. Anksčiau šia vakcina pasiskiepijo Nausėda, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktoria Čmilytė-Nielsen, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Arūnas Dulkys, Seimo nariai ir ministrai.

  Trečiadienį į Lietuvą buvo pristatyta didžiausia "Vaxzevria" partija. Anksčiau vakcinacija šiuo preparatu keliose šalyse buvo sustabdyta dėl šalutinio poveikio, kuris, kaip manoma, lėmė mirtį.

  Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną >>

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 217 tūkstančių COVID-19 atvejų, daugiau nei 200 tūkstančių žmonių pasveiko, o daugiau kaip 3,5 tūkstančio žmonių mirė. Visiškai paskiepyti daugiau nei 168 tūkstančiai gyventojų.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Jie taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Vilnius, Remigijus Šimašius, Lietuva

  Svarbiausios temos