22:33 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)

  Kaip pažymėjo Vyriausybė kanclerė Giedrė Balčytytė, masinės vakcinacijos metu šalies gyventojams planuojama atlikti apie 3 milijonus skiepų

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Masinę vakcinaciją nuo COVID-19 planuojama pradėti iki birželio 1 dienos, penktadienį pranešė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

  "Vakcinacijos eiga labai priklauso nuo vakcinų tiekimo, tad tikimės, kad iki birželio 1 dienos prasidės vakcinacija, tačiau pasakyti tikrai, kad tai įvyks birželio 1 dieną, negaliu", — spaudos konferencijos metu sakė Balčytytė.

  Anot jos, Ministrų kabinetas jau ruošiasi masinei vakcinacijai, svarstomi įvairūs organizaciniai klausimai.

  Balčytytės teigimu, tai, kad masinė vakcinacija startuos būtent tada, leidžia teigti gaunamų vakcinų planai. Kita vertus, ji pažymėjo, kad savivaldybės nėra tam vienodai gerai pasiruošusios.

  Pasak Vyriausybės kanclerės, masinės vakcinacijos metu reikės atlikti apie 3 milijonus skiepų. Penktadienį Vyriausybės diskutavo dėl informacinių ir ryšio technologijų sprendinių masiniam vakcinavimui, tačiau pasitarimas buvo nukeltas. Apie šiuos klausimus bus kalbama kitą savaitę.

  Anot Balčytytės, ministrų kabinetas linksta prie to, kad masinės vakcinacijos organizavimui būtų naudojama viena sistema nacionaliniu mastu, tačiau svarbu įvertinti, ar tai įmanoma efektyviai padaryti techniškai, pažymėjo ji. 

  Iš viso nuo pandemijos pradžios užregistruota 217 865 COVID-19 infekcijos atvejai, mirė 3 594 asmenys.

  Anksčiau pranešta, kad Lietuva pateko į Europos Sąjungos šalių dešimtuką pagal vakcinuotų gyventojų skaičių, taip pat tapo pirma pagal gautų ir panaudotų vakcinų santykį. Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyta 13,7 proc. suaugusių gyventojų, abiem dozėmis paskiepyti 5,7 proc. gyventojų.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Ji taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)

  Dar šia tema

  Vokietijos žiniasklaida pranešė apie 31 trombozės atvejį po "AstraZeneca" vakcinos
  Latvijoje tiriama pensininko mirtis po vakcinacijos "AstraZeneca"
  Po vakcinacijos "AstraZeneca" Didžiojoje Britanijoje atskleista dešimtys trombozės atvejų
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Lietuva, vyriausybė

  Svarbiausios temos