11:01 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų plitimo Lietuvoje riziką, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Atnaujintą COVID-19 paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Belgija, Nyderlandai, Bosnija ir Hercogovina, Moldova, Bermuda, Kiurasao, rašoma SAM pranešime.

  Pabrėžiama, kad sąraše nebeliko Maltos. Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų plitimo Lietuvoje riziką, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.

  Ekipažų ir įgulų nariams išlieka anksčiau paskelbti reikalavimai. Jei ekipažų ir įgulų narių planuojamas buvimo Lietuvoje laikas bus ilgesnis nei 72 val., jie turės atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimą arba jį atlikti Lietuvoje.

  Neturint atlikto tyrimo yra būtina per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui. 

  Šie reikalavimai netaikomi ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, jei jie grįžta ar atvyksta į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios užregistruotas 217 865 COVID-19 infekcijos atvejai, mirė 3 594 asmenys.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Jie taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  "Oro mokestis": Vilniuje vyko mitingas prieš karantino apribojimus
  "Kovosime ir tikrai laimėsime". Vilniuje vyko protesto akcija prieš karantino apribojimus
  Tegai:
  COVID-19, kelionės, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos